Vychádza prvá oficiálna NFT kolekcia Mira Žbirku

V rámci projektu Legacy NFT vychádza prvá oficiálna NFT kolekcia legendy Mira Žbirku. Pod názvom MIRO 70 sa skrýva nielen virtuálna kartička v limitovanom počte, jedinečnosť tohto NFT je predovšetkým unikátnou spomienkou na československú spevácku legendu, ktorá vznikla pri príležitosti jeho nedožitých 70 rokov. TASR informovala PR manažérka Katarína Petrenko.

20.10.2022 15:00
Miroslav Žbirka Foto:
Spevák Miroslav Žbirka počas vystúpenia na 7. celoštátnom stretnutí "beatlemaniakov" v pražskom kultúrnom dome Opatov.
debata

V rámci tohto projektu sa na trh dostávajú limitované jedinečné interaktívne NFT kartičky rôznych významných športovcov, hercov, spevákov a skupín, vedcov či umelcov. Cieľom je vytvoriť nezabudnuteľné emócie medzi osobnosťami a ich fanúšikmi.

V projekte sú osobnosti rozdelené do troch kategórií, Rising star, Elite a Legend. Súčasťou Legacy NFT sú už od júla športové hviezdy, trojnásobná olympijská víťazka Anastasia Kuzminová a bronzový medailista z ostatných ZOH, hokejista Marko Daňo.

V kategórii súčasných hviezd Legiend sa stal prvou umeleckou legendou NFT Meky Žbirka, ktorého kolekcia obsahuje 70 kusov interaktívneho NFT. Každý majiteľ získava jedinečné výhody, ktoré sú konkrétne rozpísané pri každej kartičke, a stáva sa tak súčasťou veľmi úzkeho okruhu ľudí, pre ktorých bol Meky národnou ikonou.

Miro Žbirka je legendou československej hudobnej scény, spevák, skladateľ a moderátor, spoluzakladateľ skupiny Modus. V roku 1977 spolu s Jankom Lehotským a Marikou Gombitovou vyhral Zlatú Bratislavskú lýru, za rok 1982 získal československého Zlatého slávika. Celkovo sa mu za jeho úspešnú kariéru podarilo zaznamenať 26 ocenení, v roku 2007 bol zaradený do Siene slávy.

debata chyba
Viac na túto tému: #Miroslav Žbirka #NFT token