Kto vyhral Českého slávika?

Hudobnou udalosťou roka bol v sobotu 12. novembra v pražskom Forume Karlín galavečer Český slavík 2022. Populárna anketa tento rok jubiluje, oslávi 60 rokov od svojho založenia. Pod názvom Zlatý slavík vznikla v roku 1962 v pražskej redakcii týždenníka Mladý svět. Tento ročník vyhlásil víťazov v siedmich kategóriách.

13.11.2022 11:00
Lucie Bílá Foto:
Lucie Bílá počas 60. ročníka ankety Český slávik.
debata

Prvou bola kategória speváčok, zlatú pozíciu získala Lucie Bílá, je to jej v poradí 21. Zlatá soška, na striebornej priečke je Ewa Farna, bronzová je Eva Burešová. Lucie Bílá s počtom 71 519 hlasov získala aj ocenenie Absolútny slavík.

Lucie Bílá - Fénix

V kategórii skupiny sa na prvé miesto vrátila skupina Kabát, ktorá hostí v hľadisku a divákov pri televíznych obrazovkách pozdravila priamo z koncertu. Na druhej priečke je skupina Mirai, na tretej skupina Kryštof. Kabát získal jedenáste zlato, pre Mirai je to po minuloročnom zlate strieborná pozícia.

Kabát - Rumcajs miloval Manku

Marek Ztracený je jediným, ktorý v troch hlavných kategóriách obhájil minuloročné prvenstvo. Na striebornej priečke zaznelo z pódia nové meno, druhý je spevák a herec Vojtěch Dyk. Tretí bol Richard Krajčo, líder skupiny Kryštof. Oceneniu sa teší, aj keď on samotný sa cíti byť hlavne spevákom vo svojej kapele.

Marek Ztracený - Originál

Kategóriu hiphop vyhrala formácia ATMO Music, na striebornej pozícii sa umiestnil Calin, tretie miesto získal Marpo. Kategóriu objav roka získal Calin, brniansky spevák a rapper, predstaviteľ alternatívneho r'n'b na československej scéne. Najobľúbenejšou skladbou Rádia Impulz za rok 2022 je hit Originál Mareka Ztraceného.

Marek Ztracený Čítajte viac Marek Ztracený vypredal za hodinu pražský štadión Eden, pridáva druhý termín

Novou je kategória Sieň slávy, prvým, ktorého do nej uviedli, je Jiří Suchý, zakladateľ a legenda pražského divadla Semafor. Do siene ho uviedla dlhoročná herecká partnerka z divadla Jitka Molavcová.

  • sablona=„citaj­te_viac“ | clanok=„602401“ | popisok=„citaj­teViac“ *}

. {* koniec-sablona *}{

Dámy na podujatí Český slávik 2022

Pozrite si snímky z udeľovania cien Český slávik

Fotogaléria
Speváčka Dara Rolins na jubilejnom 60. ročníku...
Speváčka Monika Bagárová v šatách z dielne...
+26Slovenská dizajnérka a influencerka Vanda Janda...
debata chyba
Viac na túto tému: #Český slávik