Zomrel hudobník Petr Hošek, hlas a tvár punkovej skupiny Plexis

Vo veku 55 rokov zomrel v pondelok po krátkej chorobe Petr Hošek, spevák a basgitarista českej punkrockovej skupiny Plexis. Pre spravodajský webový portál Novinky.cz to potvrdil manažér skupiny.

23.01.2023 14:45
Petr Hošek Foto:
Petr Hošek.
debata

Hošek založil Plexis v roku 1984, skupina prvýkrát vystúpila ešte v tom istom roku na festivale v Českom Meziříčí. Už pred nežnou revolúciou sa kapela zaradila medzi najvýraznejšie punkové formácie na domácej scéne, čoskoro si získala značnú popularitu.

Jej prvý album vyšiel v roku 1990 pod názvom „Půlnoční rebel“. Boli na ňom piesne, ktoré skupina hrala v predchádzajúcich rokoch a zreteľne bolo cítiť príklon k rocku. Na ďalších albumoch sa Plexis vrátili k punku – hudbe, ktorá ich definovala od začiatku. Celkovo vydali sedem albumov; posledný v roku 2017 pod názvom „Kašpar v nesnázích“.

Plexis - Síla v srdci

Vlani v kapele nastala výmena hráčov, čo sa z rôznych dôvodov stalo v minulosti už niekoľkokrát. Skupina sa v novej zostave chystala pripraviť nové skladby a vydať ďalší štúdiový album.

Členovia Plexis prešli aj zložitým obdobím drogovej závislosti, o ktorej spievajú na platni „White Killer“ z roku 1992. V čase svojej najväčšej slávy, v roku 1994, si v pražskej Lucerne zahrali ako predkapela amerických Ramones.

debata chyba
Viac na túto tému: #hudba #úmrtie #Petr Hošek #Plexis
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy