Americkí Linkin Park zverejnili nový singel Lost s Chesterom Benningtonom

V marci to bude dvadsať rokov, čo vyšla druhá štúdiovka amerických Linkin Park. Album Meteora patrí k najúspešnejším nahrávkam tohto tisícročia, s predajom vyše 16 miliónov kópií ide o ôsmy najpredávanejší album 21. storočia. TASR o tom informovala PR manažérka Renáta Tomášová.

19.02.2023 16:00
Spevák Chester Bennington na archívnom zábere z... Foto: ,
Spevák Chester Bennington z formácie Linkin Park na archívnom zábere z roku 2014.
debata

Je pochopiteľné, že skupina chce priaznivcom výročie pripomenúť reedíciou, obsahujúcou mnoho raritných materiálov. Všetko už teraz odštartovalo zverejnenie doposiaľ nevydanej piesne Lost, ktorej základ vznikol počas nahrávania albumu Meteora. Súčasní členovia kapely našli skladbu v štúdiovom archíve, vrátili sa k nej a dokončili ju.

„Nájsť ju bolo, ako objaviť obľúbenú fotku, na ktorú ste dávno zabudli,“ nechal sa počuť Mike Shinoda a dodal: „Fanúšikovia nám často písali, aby sme vydali niečo s Chesterovým hlasom (spevák Chester Bennington zomrel 20. júla 2017 vo veku 41 rokov). Som nadšený, že sme to mohli urobiť týmto špeciálnym spôsobom.“

Linkin Park - Lost

Výročná reedícia k dvadsiatym narodeninám albumu Meteora vyjde 7. apríla 2023 ako limitovaný Super Deluxe Box Set a tiež ako 3CD. Videoklip, ktorý skladbu Lost propaguje, využíva grafiku v štýle japonského animé a vznikol z útržkov najrôznejších záznamov z archívu kapely a známych klipov.

debata chyba
Viac na túto tému: #novinka #hudba #Linkin Park #Chester Bennington