Ed Sheeran oznámil vydanie nového albumu

Britský spevák Ed Sheeran minulý týždeň ohlásil termín vydania ďalšieho albumu. Šiestu štúdiovku hodlá zverejniť 5. mája. Nová nahrávka označená znamienkom mínus, čiže Subtract, zavŕši sériu tzv. matematických albumov. TASR o tom informovala PR manažérka Renáta Tomášová.

08.03.2023 10:05
ed sheeran Foto: ,
Britský spevák Ed Sheeran počas vystúpenia na festivale Sziget v roku 2019.
debata

Ako hudobník prezradil, na platni pracoval v priebehu posledných desať rokov, keď sa snažil vymodelovať dokonalý akustický album. „Mal som jasnú víziu toho, ako by mal znieť,“ tvrdí.

Potom však prišiel rok 2022 a udalosti, ktoré prevrátili jeho život naruby. Zomrel jeho blízky priateľ Jamal Edwards, tehotnej manželke objavili tumor a Sheeran bol nútený pred súdom obhajovať svoju integritu a kariéru skladateľa. Strach, depresie a úzkosť nakoniec zmenili nielen jeho duševné zdravie, ale aj spôsob, akým pozeral na hudbu. Poháňaný temnými myšlienkami zložil počas niekoľkých dní celý album. Prostredníctvom Subtractu tak dostane fanúšik možnosť vidieť jednu z najväčších hviezd planéty v najzraniteľnejšej a najúprimnejšej podobe, akú si dokáže predstaviť.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Ed Sheeran