Predkapelou Level 42 na bratislavskom koncerte budú Funkiez

Legendárna britská skupina Level 42 s jedinečným basgitaristom a spevákom Markom Kingom opäť zavíta na Slovensko. Ich hity Running in the Family, Hot Water, Something About You či Lessons in Love si fanúšikovia budú môcť naplno vychutnať na koncerte, ktorý sa uskutoční 11. mája v bratislavskej NTC Aréne. TASR o tom informoval PR manažér Rado Mešša.

03.04.2023 11:00
level 42 Foto:
Level 42 sa na Slovensko vracia po úspešných koncertoch v rokoch 2004 a 2012.
debata

Level 42 sa na Slovensko vracia po úspešných koncertoch v rokoch 2004 a 2012 v zostave Mark King (basgitara, spev), Mike Lindup (klávesy, spev), Nathan King (gitary), Pete Ray Biggin (bicie), Sean Freeman (saxofón), Nichol Thompson (trombón) a Dan Carpenter (trúbka). Pódium a publikum im na správnu teplotu rozohreje domáca funky legenda Funkiez, ktorú si vybral manažment Level 42. Bude to pre nich určite veľký zážitok, lebo sú sami dlhoročnými fanúšikmi a obdivovateľmi hudby Marka Kinga.

„Ich hudbu sme spoznali už v 80. rokoch, keď sme študovali na konzervatóriu. Robia úžasnú muziku, ktorá nás jasne hudobne nasmerovala, hlavne čo sa týka hry na basgitare a bicích,“ povedal o svojich vzoroch bubeník Funkiez Robo Rist.

Frontman a basgitarista Level 42 Mark King si od roku 1981 spolu so zakladajúcim členom Mikom Lindupom postupne vytvorili vlastný nezameniteľný zvuk a štýl, ktorý je stále veľmi úspešný a oceňovaný nielen fanúšikmi, ale aj kolegami z branže. Doteraz vydali 14 štúdiových, sedem živých a šesť kompilačných albumov.

Ryuichi Sakamoto Čítajte viac Zomrel japonský skladateľ Sakamoto, zložil hudbu k filmom Posledný cisár či Malý Budha

S 18 singlami sa dostali do Top 40 a skladby Lessons in Love, Something About You, Leaving Me Now, Running in the Family a Hot Water uspeli v Top 10 a Top 5 hitparád na celom svete. Počas kariéry 21-krát vypredali Wembley Arénu, predali viac ako 30 miliónov albumov a sú jednou z najúspešnejších britských kapiel.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Level 42