Lucie v opeře vychádza aj na vinyle

Skupina Lucie si na jeseň 2022 pre svojich fanúšikov prichystala veľký zážitok. Po dvadsiatich rokoch nadviazala na projekt Lucie v opeře.

15.04.2023 16:00
Lucie v opeře Foto:
Piesne počas koncertu Lucie v opeře 2022 zazneli v novom symfonickom aranžmáne dirigenta Kryštofa Marka.
debata

Kapela v kompletnej zostave vyrazila na halové turné, na ktorom odohrala svoje hity v doposiaľ nepočutých aranžmánoch Českým levom oceneného Kryštofa Marka a so sprievodom Filharmónie Hradec Králové. Podmanivé spojenie zvuku rockovej kapely a symfonického telesa prinieslo nevšedný zážitok, a to najlepšie bolo zaznamenané aj na album.

O mix a mastering sa postaral uznávaný dánsky producent a zvukový mág, Jacob Hansen. Druhý disk obsahuje aj sympho rmx bonusy vybraných hitov v produkcii významných českých a slovenských producentov.

Lucie - Sen ft. Terezka Fakova

Oproti koncertu Lucie v opeře, ktorým nadchla v roku 2002, prišla kapela s ešte väčším projektom. Piesne zazneli v novom symfonickom aranžmáne dirigenta Kryštofa Marka, držiteľa ceny Český lev za hudbu k filmu Masaryk. „Jeho aranžmány posunuli Lucii v opeře o level vyššie,“ upozorňujú členovia kapely a dodávajú, že k dvom piesňam vytvoril aranžmán tiež skladateľ Michal Nejtek.

Veľkým symfonickým zvukom piesne Lucie rozoznela Filharmónia Hradec Králové. Takmer päťdesiatčlenný orchester a spevácky zbor bol kapele na pódiu rovnocenným partnerom. Vďaka tejto mozaike vznikol skutočne výnimočný zážitok, ktorý si teraz môžete vychutnať aj v súkromí a na sprievodnom vinylovom dvojalbume.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #koncert #hudba #Lucie