Za Tinou Turnerovou smúti aj Biely dom

Biely dom prejavil smútok nad úmrtím poprockovej speváčky Tiny Turnerovej, ktorá zomrela v stredu vo veku 83 rokov. TASR správu prevzala z tlačovej agentúry AFP.

25.05.2023 10:30
tina turner Foto: ,
Tina Turnerová na archívnej snímke z 28. augusta 1986 pózuje pri svojej hviezde, ktorú odhalili na Hollywoodskom chodníku slávy v Los Angeles.
debata

„Je to neuveriteľne smutná správa. Tina Turnerová bola ikonou, hudobnou ikonou,“ uviedla hovorkyňa Bieleho domu Karine Jean-Pierreová. Dodala, že sama je veľká obdivovateľka tejto speváčky.

Turnerová zomrela pokojne po dlhej chorobe vo svojom dome v švajčiarskom meste Küsnacht blízko Zürichu, informovala jej hovorkyňa, na ktorú sa odvolala tlačová agentúra Reuters.

Umelkyňa sa preslávila hitmi ako „What's Love Got to Do with It“, „The Best“, „We Don't Need Another Hero“, „Private Dancer“ či „Typical Male“.

Turnerová odštartovala svoju kariéru v 50. rokoch počas prvých rokov rockandrollu a neskôr sa stala typickým zjavom hudobnej stanice MTV.

tina turner Čítajte viac Vypočujte si nesmrteľné hity hudobnej megahviezdy Tiny Turner

V roku 1991 ju spolu s jej bývalým manželom, gitaristom Ikeom Turnerom, uviedli do Rockandrollovej siene slávy. Po Tunerovej zostal manžel Erwin Bach, ktorého si vzala v roku 2013, a dvaja Ikeovi synovia, ktorých si adoptovala.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Tina Turner