Svoj zrejme posledný koncert odohral v sobotu v Štokholme Elton John

Posledný koncert svojho posledného turné odohral v sobotu večer v Štokholme Elton John. Na zrejme záverečné vystúpenie jeho viac ako päťdesiatročnej kariéry sa do švédskej metropoly prišli pozrieť desiatky tisíc ľudí, uviedla agentúra AFP.

09.07.2023 17:00
Elton John Foto: ,
Spevák a hudobník Elton John počas posledného koncertu turné Farewell Yellow Brick Road v Štokholme.
debata

„Hrať pre vás bol môj dôvod na život a vy ste boli úplne úžasní,“ povedal okrem iného sedemdesiatšes­ťročný spevák a skladateľ, ktorý sa už koncom júna rozlúčil s fanúšikmi v rodnej Británii, kde ho na hudobnom festivale v Glastonbury počúvalo až 120-tisíc ľudí.

Spevák hitov ako Crocodile Rock, Candle In The Wind, I'm Still Standing, Nechcem Let the Sun Go Down on Me alebo Rocket Man svojich fanúšikov nadchol aj vo Švédsku. „Bolo to neuveriteľné. Ešte nemám slov, pretože som to všetko ešte nestrávil,“ povedal AFP jeden z priaznivcov Anton Pohjonen, ktorý na koncert dorazil z Fínska.

„Skoro plačeme,“ podotkol zase švédsky učiteľ Conny Johansson. Päťdesiatročná Američanka Jeanie Kincerová potom povedala, že chcela „byť na konci, pretože som bola príliš mladá na to, aby som bola na začiatku“. Hudobná kariéra rodáka z anglického mesta Pinner trvala celkom 52 rokov, jeho záverečné turné, počas ktorého odohral viac ako 300 koncertov, kvôli pandémii covidu-19 takmer päť rokov.

Elton John Čítajte viac Elton John uzatvoril festival Glastonbury svojím posledným koncertom v Británii

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Elton John