Luboš Pospíšil oslavuje 40 rokov od vydania sólového debutu jubilejnou reedíciou

Sólový debut českého speváka Luboša Pospíšila Tenhle vítr jsem měl rád v týchto dňoch, 40 rokov od svojho prvého vydania, vychádza v jubilejnej reedícii na LP, CD i v digitálnej verzii s bonusovým osemminútovým opusom Lásko, lásko... TASR o tom informovala PR manažérka Adriana Nievelt.

19.09.2023 16:00
Luboš Pospíšil Foto:
Český spevák Luboš Pospíšil.
debata

Minulosť a súčasnosť sa symbolicky pretnú 9. októbra v pražskom Lucerna Music bare, kde Luboš Pospíšil s kapelou 5P, huslistom Janom Hrubým a Janom Haubertom z kapely Visací zámek v úlohe hostí pokrstí túto výročnú reedíciu a prevezme si Zlatú platňu Supraphonu za svoj ostatný radový album.

„V spomienkach určite prevažujú chvíle príjemné či pozitívne. Veď už len skutočnosť, že sa LP narodilo, bola istým zázrakom. Spolu s Ladislavom Kantorom a Otom Petřinom sme takmer dva roky čakali, až sa platňa objaví v edičnom pláne. Ale keď 50-tisícový náklad prakticky okamžite zmizol z obchodov, na problémy sa akosi zabudlo. Snáď len fakt, že sa následne nedolisovalo vôbec nič, mi pripomenul, kde sme,“ hovorí Luboš Pospíšil v booklete jubilejnej reedície.

I napriek spomínanej nepriazni režimu bol rok 1983 v mnohých ohľadoch rokom Luboša Pospíšila. "Nasledovalo ocenenie časopisu Melodie, Tip Melodie 83. Táto prestížna cena bola vo vtedajšom systéme tým najvyšším profesijným uznaním. Rovnako dôležitá bola pre mňa Vokalíza 83 vo Veľkej sále Lucerny pre tritisíc poslucháčov. Tú súťažnú prehliadku spevákov som vyhral s titulnou piesňou práve tohto albumu. Proste tento rok 83 som mal rád, spomína hudobník.

debata chyba
Viac na túto tému: #hudba #Luboš Pospíšil