Elán pridáva dva koncerty, zahrá na počesť Vaša Patejdla

Jedna z najpopulárnejších československých hudobných skupín Elán vypredala za rekordne krátky čas dve najväčšie haly v Prahe a Bratislave. Oba koncerty sú pritom až na jeseň budúceho roka. Kapela okolo frontmana Joža Ráža sa však z úspechu príliš neradovala, pretože ju zasiahla smutná správa o odchode spoluhráča, kamaráta a zakladateľa kapely Vaša Patejdla. Na jeho počesť sa Elán do oboch hál vráti ešte raz s programom nazvaným Pre Vaša. Najprv vystúpi 21. septembra 2024 v pražskej O2 aréne, o týždeň neskôr 28. septembra 2024 vystúpi v bratislavskej Tipos aréne zimného štadióna Ondreja Nepelu. TASR o tom informoval PR manažér Dalin Vajcner.

02.10.2023 10:00
Elan Foto:
Skupina Elán v zložení Jožo Ráž, Ján Baláž a zosnulý Vašo Patejdl.
debata

„Ďakujeme všetkým za prejavenú sústrasť a slová podpory v súvislosti s úmrtím nášho Vaša. S ním odišiel kus Elánu, ale v Eláne s nami navždy ostane aj veľký kus jeho výnimočnej osobnosti. Čo sme Vašovi sľúbili pred smrťou, to aj dodržíme, preto oznamujeme dva koncerty na jeho počesť,“ hovorí spevák Jožo Ráž, ktorý na koncerte zároveň oslávi 70. narodeniny. Pôvodný plán bol taký, že to bude narodeninový koncert aj pre rovnako starého Vaša Patejdla.

Skupina Elán vznikla koncom šesťdesiatych...
Elán je už legendou a stále plní štadióny.
+24Členovia Elánu mali ambície i šarm, verili vo...

„Vašo nám v posledných mesiacoch hovorieval, že poriadna oslava musí trvať minimálne dva dni a sedemdesiatku človek oslavuje len raz v živote. Takže oba pridané dni budeme hrať pre neho,“ dopĺňa gitarista Jano Baláž s tým, že kapela neplánuje koncerty v ďalších mestách či hranie na festivaloch. „Fanúšikovia nám píšu, či prídeme do Brna alebo Košíc. My im odpovedáme, že tentokrát musia oni za nami do Prahy alebo Bratislavy,“ dodáva Jano.

Pamätáte si albumy od Elánu?

V reedícii vychádza teraz osem albumov legendárnej kapely.

Fotogaléria
Ôsmy svetadiel bol prvým z albumov skupiny Elán...
Jano Baláž a Jožo Ráž v nahrávacom štúdiu.
+9Druhý štúdiový album skupiny Elán Nie sme zlí z...

Na pridaných koncertoch fanúšikovia uvidia Elán vo svojej čistej rockovej podobe. „Kapela sa na pódiu vráti do obdobia 80. rokov. Zaznejú aj skladby z albumov, keď Vašo nebol členom Elánu a venoval sa sólovej dráhe,“ uviedol manažér Elánu Michal Čimera.

ČR SR Patejdl pohreb Čítajte viac Rodina, priatelia, kolegovia a verejnosť sa rozlúčili s Vašom Patejdlom

Skupina Elán vznikla v roku 1968. Vydala pätnásť štúdiových albumov, päť anglických albumov aj množstvo kompilácií, za ktorých predaje získala neuveriteľných 25 platinových platní. Pilierom kapely sú Jožo Ráž (spev, basgitara) a Jano Baláž (spev, gitara). Zakladateľ kapely Vašo Patejdl (klávesy, spev) zomrel 19. augusta.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Vašo Patejdl #Elán