Tomáš Klus a Sima Magušinová predstavili pieseň pre rozprávku Tonko, Slávka a kúzelné svetlo

Český hudobník Tomáš Klus spojil sily so slovenskou kolegyňou Simou Magušinovou, aby svetu predstavili spoločnú pieseň Vesmír má. V čerstvo zverejnenom videoklipe sa objavujú zábery z animovaného filmu Tonko, Slávka a kúzelné svetlo, ktorý príde do kín 9. novembra.

09.10.2023 12:00
tonko slavka a kuzelne svetlo Foto:
Tomáš Klus a Sima Magušinová s hrdinami animovaného filmu Tonko, Slávka a kúzelné svetlo.
debata

Hlavný hrdina filmového príbehu, jedenásťročný Tonko, má jedinečnú vlastnosť – od narodenia svieti. Všetok čas trávi doma vo svojom vankúšovom bunkri a tajne sníva o tom, že bude mať kamaráta. Pár dní pred Vianocami sa do jeho domu nasťahuje tajuplná Slávka, ktorá mu obráti svet naruby. Spolu sa vydávajú na dobrodružné pátranie po pôvode záhadných chumáčikov tmy, ktoré vysávajú z ich domu slnečný svit.

Vo videoklipe diváci uvidia nielen zábery z nahrávania piesne, ale aj filmové obrazy zo zasneženého rozprávkového mestečka, v ktorom sa odohráva Tonkov príbeh. Tomáš Klus, ktorý je autorom hudby i textu piesne a Sima Magušinová spolu s tvorcami filmu prinášajú jedinečný zážitok a inšpirujú poslucháčov, aby v novembri nahliadli do kúzelného sveta Tonka v najbližšej kinosále – Tonko, Slávka a kúzelné svetlo totiž predstavuje jeden z najkrajších filmových zážitkov tohto roka.

Film Tonko, Slávka a kúzelné svetlo vznikol v slovensko–česko–maďarskej koprodukcii. Produkujú ho filmové spoločnosti nutprodukcia a nuprodukce. Jeho koproducentmi sú RTVS – Rozhlas a televízia Slovenska, Česká televize, Kouzelná animace a Filmfabriq. Film finančne podporili Audiovizuálny fond, Státní fond kinematografie, Eurimages, Creative Europe MEDIA, Maďarský národný filmový inštitút a Zlínský kraj. Do slovenských kín ho prinesie distribučná spoločnosť Continental film.

tonko slavka a kuzelne svetlo Čítajte viac Animovaný film Tonko, Slávka a kúzelné svetlo má cenu z festivalu v Annecy

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Tomáš Klus #Sima Magušinová