Billy Barman sa pred vydaním nového albumu pripomínajú tanečným singlom Karamel

Kapela Billy Barman zverejňuje tretí singel z pripravovaného nového albumu. Ide o jednu z najtanečnejších piesní v doterajšej tvorbe bratislavskej skupiny. Nová skladba má názov Karamel a jej producentom je rešpektovaný hudobník Pišta Kráľovič, známy ako FVLCRVM. K pesničke vychádza aj slowmotion video v réžii Lousyho Aubera.

20.11.2023 15:00
Billy Barman Foto:
Skupina Billy Barman.
debata

Billy Barman aktuálne finišujú s prácami okolo ich piateho štúdiového albumu, ktorý vyjde na značke Slnko Records na jar 2024. Spolupracujú na ňom s viacerými producentmi a hudobníkmi z domácej scény. Jedným z nich je práve Pišta Kráľovič, ktorý novému singlu Karamel dodal svoj charakteristický klubový zvuk.

“S Pištom sa poznáme veľmi dlho, obdivujeme jeho robotu a vždy sme chceli, aby nám spravil track. Dokonca sme aj susedia, takže mali sme to k nemu naozaj blízko,” hovorí kapela o spolupráci s FVLCRVM-om, ktorý je uznávaným producentom v stredoeurópskom regióne a má už za sebou aj nočný headlinerský slot na hlavnom pódiu festivalu Pohoda.

Novú pieseň Karamel v premiére odvysielalo Rádio_FM. Vychádza k nej aj klip natočený na jeden záber na Grösslingovej ulici v Bratislave, kde sa často vyskytujú členovia Billy Barman a režisér videa Lousy Auber. Účinkuje kapela a jej fanúšikovia. Nakrúcalo sa pri dvojnásobne zrýchlenom tempe skladby, aby sa dosiahol slowmotion efekt. O kameru sa postaral Mikuláš Bado.

Okrem novej tvorby žijú Billy Barman v týchto dňoch aj reedíciou k 10. výročiu vydania ich druhého štúdiového albumu Modrý jazyk, s obľúbenými skladbami Traja, Strmá voda či Vrkoče. Modrý vinyl vychádza v limitovanej sérii 333 kusov a vo štvrtok 23.11. o 17:00 si ho fanúšikovia budú môcť prísť kúpiť a podpísať kapelou v predajni Dr. Horák na Medenej ulici v Bratislave.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #novinka #hudba #Billy Barman