Synovia Johna Lennona a Paula McCartneyho vydali spoločnú pieseň

James McCartney naspieval akustickú baladu Primrose Hill, na ktorej texte sa podieľal aj Sean Ono Lennon. "Ako dieťa som mal víziu v Škótsku, počas jedného krásneho letného dňa. Keď som ju pustil, v duchu som videl svoju skutočnú lásku a záchrancu," uviedol McCartney. Jeho otec Paul ho podporil prostredníctvom zdieľania piesne na sociálnych sieťach, zároveň nechal pozdravovať Seana.

19.04.2024 06:00
Sean Ono Lennon a James McCartney Foto:
Sean Ono Lennon a James McCartney.
debata (2)

Začiatkom tohto roka vydal James McCartney singel s názvom Beautiful, v rokoch 2013 a 2016 mu vyšli sólové albumy Me a The Blackberry Train. Spolupodieľal sa na niektorých textoch svojho otca a zahral si aj na jeho albumoch Flaming Pie a Driving Rain.

Podľa Jamesa je nesmierne náročne splniť očakávania, ktoré sú naňho ako na syna jedného z členov Beatles kladené. „Dokonca aj otec zistil, že je ťažké vyrovnať sa Beatles. Začal som hrávať pod pseudonymom, pretože som chcel začať potichu. Musel som si odslúžiť svoj čas ako hudobník a počkať, kým budem mať dobré piesne, a kým budeme ja aj moja hudba pripravení. Nechcem len tak posedávať. Sám si chcem zarobiť na svoje živobytie.“

Sean Ono sa tiež dlhodobo venuje hudbe. Objavil sa na niekoľkých albumoch svojej matky Yoko Ono a neskôr sa pridal k alt-rockovej kapele Cibo Matto.

Sean Ono debutoval v roku 1998 albumom Into the Sun. Spolupracoval s umelcami ako Albert Hammond Jr. Soulfly, Mark Ronson, The Ghost Of A Saber Tooth Tiger, The Lennon Claypool Delirium či Jurassic 5, a venuje sa tiež skladaniu filmovej hudby.

© Autorské práva vyhradené

2 debata chyba
Viac na túto tému: #hudba #John Lennon #Paul McCartney #Beates