J. K. Rowling píše scenár nového čarodejníckeho filmu

13.09.2013 15:35
Joanna K. Rowling
Spisovateľka J. K. Rowling Autor:

Britská spisovateľka J. K. Rowling, autorka kníh o mladom čarodejníkovi Harrym Potterovi, pracuje na scenári filmu Fantastic Beasts and Where to Find Them. Dej snímky sa bude odvíjať od rovnomennej učebnice, ktorú používal filmový a knižný hrdina Harry Potter.

V príbehu sa objaví aj fiktívny autor spomínanej knihy Newton Scamander. „Začalo sa to, keď za mnou prišli predstavitelia spoločnosti Warner Bros. s nápadom nakrútiť film podľa učebnice Fantastic Beasts and Where to Find Them. Myslela som, že je to dobrý nápad, ale predstava, že Newta Scamandera bude realizovať nejaký iný autor, bola pre mňa zložitá. Viem o Newtovi veľmi veľa, ako verní fanúšikovia a fanúšičky Harryho Pottera vedia, mám ho rada, dokonca som jeho vnuka zosobášila s jednou z mojich obľúbených postáv z príbehu a to s Lunou Lovegood. Takže som prijala návrh od Warner Bros. a povedala som, že napíšem vlastnú podobu príbehu. Jeho dej sa bude odohrávať v komunite čarodejníc a čarodejníkov, kde som bola šťastná 17 rokov. Fantastic Beasts and Where to Find Them nebude nadväzovať na Harryho Pottera a nebude ani jeho prequelom. Bude sa začínať v New Yorku, 70 rokov pred Harrym Potterom,“ vyjadrila sa Rowling.

Predstavitelia spoločnosti Warner Bros sú zo spolupráce nadšení. „Vieme, že diváci a diváčky sa budú veľmi tešiť, takisto ako aj my, čo jej úžasná a bezmedzná predstavivosť pre nás vyčaruje,“ vyjadril sa výkonný riaditeľ Kevin Tsujihara.

J. K. Rowling, celým menom Joanne Kathleen Rowling, je jednou z najznámejších a najúspešnejších spisovateliek súčasnosti. Slobodnú matku žijúcu zo sociálnej podpory preslávila práve séria kníh o spomínanom čarodejníkovi Harrym Potterovi, ktorá sa stala vôbec najlepšie predávajúcou sa knižnou sériou. Na celom svete sa z nej predalo viac než 450 miliónov výtlačkov a z Rowling sa stala multimilionárka, ktorú v roku 2010 redaktori najvýznamnejších britských magazínov vyhlásili za najvplyvnejšiu Britku. Na základe príbehov o Harrym Potterovi vznikli rovnomenné filmy, v ktorých mladého čarodejníka bojujúceho proti zlu v podobe krutého lorda Voldemorta stvárnil Daniel Radcliffe. Vlani v septembri vydala svoj prvý román pre dospelých s názvom Prázdne miesto. Pred časom tiež vyšlo najavo, že v apríli 2013 je pod pseudonymom Robert Galbraith vyšiel kriminálny román The Cuckoo's Calling.

#J. K. Rowling #Harry Potter #čarodejník #scenár
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku