Pavol Škubla: História, povesti, legendy, zaujímavosti

Veľká reprezentatívna publikácia o 120 hradoch, zámkoch a kaštieľoch Slovenska zo všetkých častí našej krajiny. Obsahuje rozsiahly fotografický aparát monumentálnych stavieb, najväčších klenotov ich interiérov, obrazov a ďalších umeleckých artefaktov.

29.05.2014 05:00
anotka SKUBLA Foto:
Pavol Škubla: História, povesti, legendy, zaujímavosti
debata

Každé veľké i malé mesto Slovenska sa môže dozvedieť o historických reáliách, ktoré sú späté s jeho minulosťou, o udalostiach, ktoré sa odohrali na tomto území, ale i o osudoch hradov, zámkov a kaštieľov a ich majiteľov.

Čitateľ sa dozvie o šľachtických rodoch, ktoré žili na našom území, ale aj o súčasnom stave architektonických pamiatok a ich činnosti. Zároveň autor predkladá povesti, legendy a zaujímavosti, ktoré sa viažu k jednotlivej architektúre, kompletne historicky spracováva klenoty slovenskej kultúry, svedectvo dejín. Legendy a povesti o hradoch, zámkoch a kaštieľoch sú späté s príbehmi, ktoré už stáročia zaujímajú mnoho ľudí. Tieto príbehy prilákajú k čítaniu nielen dospelých, ale i mladších čitateľov. Prídu si v nej na svoje milovníci histórie, literatúry, ale aj individuálni bádatelia, deti či rodiny, študenti.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #história #legendy #zaujímavosti #Pavol Škubla #povesti #Perfekt