Carl Gustav Jung: Vybrané spisy

19.10.2014 05:00

Carl Gustav Jung vo svojich spisoch predstavil svoj komplexný obraz človeka a rozvinul celistvú koncepciu procesu uzdravenia duše.

Carl Gustav Jung:
Vybrané spisy
Carl Gustav Jung: Vybrané spisy Autor: Portál

Podľa renomovaných jungovských analytičiek Vereny Kastovej a Ingrid Riedelovej v Jungovom diele sú centrálnymi ideami tvorivá dimenzia, „stávanie sa“ a rozvoj, ktoré sú vlastné každej existencii. Ak má človek, hoci len v nepatrnej miere prístup k tejto tvorivej dimenzii, môže dochádzať k jeho rastu.

Preto sa Jung tak často spája so sebauzdravovacími silami v človeku a s ich zdrojom. S týmto ohľadom Kastová a Riedelová, editorky vybraných spisov, vybrali zásadné a dobre zrozumiteľné Jungove texty (napr. Analytická psychológia, O vzťahu psychoterapie k duchovnej starostlivosti, Ciele psychoterapie atď.), ktoré už celým generáciám psychoterapeutov poskytujú praktické ukazovatele smeru v ich terapeutickej prá­ci.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#knižná novinka #anotácia #Carl Gustav Jung: Vybrané spisy
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku