Alexandra Potterová - Čo je nové, kočka? Nová chic romanca

Čo by ste urobili, keby vás priateľ požiadal o ruku? Vykríkli by ste „áno“, schmatli prsteň s diamantom a predplatili si časopis Nevesta, alebo prepadli panike a kúpili si jednosmernú letenku do Mongolska?

20.11.2014 07:00
debata
Alexandra Potterová - Čo je nové, kočka? Foto: NOXI
Alexandra Potterová - Čo je nové, kočka? Alexandra Potterová - Čo je nové, kočka?

Ona neurobila jedno ani druhé. Dívala sa naňho, ako zviera v ruke škatuľku vystlanú červeným zamatom a kľačí na kuchynskom linoleu balansujúc pritom na jednom kolene. Nepovedala nič…

Fanúšičky Alexandry Potterovej sa dočkali šiestej knihy, ktorá je opäť vtipná i romantická, ako sme u tejto obľúbenej autorky zvyknutí. Čo je nové, kočka? je jej prvý román, čarovný a neodolateľný príbeh o hľadaní samej seba, nasledovaní svojich snov a o tom, aké neočakávané je zaľúbiť sa. Do hocikoho.

Hlavná hrdinka príbehu Dalila neurobí ani jedno z očakávaného: nezvýskne od radosti, ani nezdupká do Mongolska.

Áno, dlho o tom snívala a túžila po tom, aby ju jej partner požiadal o ruku.

Dalila sa strhla. Niežeby Lennyho nemala rada, ale bol to už skôr zvyk než vášeň. Podobne ako keď celé roky používate rovnaké očné tiene napriek tomu, že vám už nepristanú. Lennyho poznala od svojich sedemnástich rokov, kedy jej dával lekcie šoférovania; po šiestich mesiacoch šliapania na spojku, cúvania a parkovania dostala vodičák a prišla o panenstvo. Uplynulo desať rokov a teraz sú spolu zabývaní v trojizbovej polovici dvojdomčeka s oknami v tudorovskom štýle a zimnou záhradou.

Konečne sa teda k tomu dokopal a teraz namiesto radosti a výskania urobí presný opak: zbalí si kolekciu CD svojho milovaného Toma Jonesa a zamieri do Londýna nájsť nový život a nového muža. Stretne tam hneď dvoch chlapov. Charlieho, sexy mediálneho magnáta a Sama, najlepšieho kamoša a dôverníka.

Všetko sa zdá perfektné, Dalila si užíva vo svetle lesklých party, drahých reštaurácií a v spoločnosti dvoch ideálnych mužov. Je šťastná – veď je tak úžasne vzdialená od svojho starého života. Od svojho starého ja, v koži ktorého sa nudila.

Ale naozaj našla to, čo hľadala?

Alebo len uteká pred sebou a svojim skutočným životom?

Čo je nové, kočka? je ďalší skvelý príbeh A. Potterovej, pri ktorom sa zasmejete, pobavíte a na svoje si príde aj romantická duša. Veď napokon, každé dievča túži po neobyčajnom živote, však?

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #knižná novinka #Ikar #Alexandra Potterová #Čo je nové #kočka?