Kolektív autorov: Hľadanie súčasnosti

02.04.2015 05:17

Aká je súčasná slovenská literatúra? Šestica generačne blízkych literárnych vedcov – Karol Csiba (1975), Michal Jareš (1973), Radoslav Passia (1977), Veronika Rácová (1976), Ľubica Schmarcová (1979) a Ivana Taranenková (1976) – sa podujala hľadať odpovede na túto otázku.

Kolektív autorov: Hľadanie súčasnoti
Kolektív autorov: Hľadanie súčasnoti Autor: LIC

Sami označujú toto hľadanie za rizikové. Nehľadajú vrcholky medzi najsúčasnejšími dielami prózy a poézie, ktoré vznikli po roku 2000, pokúšajú sa čitateľom priblížiť, čím ich môžu osloviť, naznačiť základnú orientáciu v myslení autorov o súčasnosti a zachytiť pohyby v súčasnom literárnom živote.

„Práca poskytuje základné a relevantné informácie o súčasnej slovenskej próze a poézii, je spoľahlivým uvedením do literárnej situácie dneška. Jej adresátom bude záujemca o hlbšie, odborne fundované poznanie – predovšetkým učiteľ a študent literatúry, ale aj každý, kto má ambíciu aktívne (publikačne, diskusne, kriticky…) vstúpiť do priestoru aktuálnej slovesnej tvorby,“ napísal na záložke knihy literárny teoretik Vladimír Barborík.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#knižná novinka #Ivana Taranenková #súčasná slovenská literatúra #Karol Csiba #Michal Jareš #Radoslav Passia #Veronika Rácová #Ľubica Schmarcová #Hľadanie súčasnosti
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku