Fredrik Backman - Muž menom Ove. Spoznajte ho a neprestanete sa smiať!

08.06.2015 07:00

Muž menom Ove vám zaručene zlepší náladu. Má totiž srdce na správnom mieste... Ove má 59 rokov, šoféruje saab a je to muž pevných zásad, neochvejných princípov i nemenných pravidiel. A ešte čosi o ňom musíte vedieť - je to večne nevrlý, zatrpknutý frfloš, v ktorom len ťažko odhalíte dobré srdce.

Fredrik Backman - Muž menom Ove.
Fredrik Backman - Muž menom Ove. Autor: Ikar

Milovaná žena mu umrela, stal sa z neho samotár a pomaly stráca zmysel života.

Kedysi býval predsedom spoločenstva vlastníkov domov, ale vystriedali ho už pred niekoľkými rokmi – čo on sám považuje za obyčajný puč.

Rozhodne mu to však nezabránilo vykonávať funkciu strážcu poriadku. Samozvaného.

Keď sa do domu naproti prisťahujú mladí hluční susedia a namiesto pozdravu sa im len tak mimochodom podarí nacúvať do Oveho poštovej schránky, a ešte k tomu japonským autom, spustí sa kolotoč nečakaných udalostí.

Začína sa príbeh o prekvapujúcom priateľstve, túlavom kocúrovi a najmä o tom, ako sa ľuďom, ktorí sa s Ovem stretnú, zmení život.

„Málovravný človek len málokedy povie sprostosť.“

Ešte by ste mali vedieť, že Ove sa rozhodne spáchať samovraždu. Už ho to všetko nebaví, život sa s ním nemaznal a je načase skončiť. Novonasťahovaní susedia však jeho pokusy zniesť sa z tohto sveta vždy akosi náhodne prekazia. Znovu a znovu.

Muž menom Ove je mimoriadne čítavý príbeh plný láskavého humoru, pri ktorom sa budete smiať od prvej po poslednú stranu. Jeho sila vychádza práve z nápadu autora Fredrika Backmana, v ktorom strieda spomienky s aktuálnym dianím, mieša komiku s nostalgiou, vtip a smútok. Budete sa baviť na Oveho prísnosti v absurdných situáciách a postupne si uvedomíte, že ten protivný dedko je vám vlastne veľmi sympatický.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#knižná novinka #Ikar #Fredrik Backman #Muž menom Ove
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku