Jozef Banáš a jeho pikantné Dementi

„Pri tejto knihe som si vlastne oddýchol od predchádzajúcich kníh,“ tvrdí Jozef Banáš, ktorý má na konte viaceré hity ako Kód 1, Kód 9, Sezóna potkanov či Velestúr. Dodnes už predal cca 200.000 kníh, čo sa podarí máloktorému slovenskému spisovateľovi.

27.10.2015 07:00
debata (3)
Jozef Banáš - Dementi Foto: Ikar
Jozef Banáš - Dementi Jozef Banáš - Dementi

A novinka Dementi má perspektívu výrazne zvýšiť toto číslo. Prvá demotivačná kniha, ako znie podtitul novinky, je však zábavná, ironická, sarkastická a Banáš si v nej uťahuje z nás všetkých vrátane seba samého.

Dementi je voľné pokračovanie veľmi úspešnej prvotiny Idioti v politike. „Nie je však len o politike, je to o všetkých aspektoch nášho života,“ povedal Jozef Banáš, ktorý si zobral na paškál dianie v politike, aj v ekonomike, armáde, doprave, kultúre, športe, cirkvi či médiách. Využil mnohé epizódy a gagy, ktoré nazbieral počas ciest po Slovensku.

„Odporúčam náklad 5 538 036 kusov, aby sa nikto nevyhováral, že ju nemá.“
pesničkár Janko Kulich

Kniha má aj zaujímavo graficky spracovanú obálku, na ktorej je latrína so srdiečkom. Podľa Banáša je to veľmi dôležitá inštitúcia v živote Slovákov. „Žiaľ, latrína sa vytráca z našich životov a tak to aj s nami vyzerá. Latrína je totiž vec očistná. Každý, kto má s ňou skúsenosti, vie, že keď odtiaľ vyjde, je odľahčený a má úplne iný názor na život,“ dodal úspešný autor. Jozef Banáš si myslí, že knihe by sa mali vyhýbať tí, čo nemajú zmysel pre recesiu a humor. Svojským štýlom a ostrým vtipom rozpitváva typické vlastnosti Slovákov, ich problémy, komplexy, každodenný život aj politické kauzy.

Pozrite si VIDEO z krstu knihy Dementi:

V knižke nechýbajú vtipné a neraz mimoriadne trefné fotografie.

Ku knihe Dementi vznikol aj hudobný soundtrack, v ktorom môžete vidieť Jozefa Banáša ako tancuje v slovenskom kroji. Pesničku „Len aby sme v hanbe neostali“ nahrali chalani z folkovej skupiny Janko Kulich a Kolegium zo Žiaru nad Hronom. „S chlapcami vystupujeme dosť často po Slovensku. Jano bol jeden z prvých čitateľov Dementi. Mojej knihe odporučil náklad 5 a pol milióna, aby sa žiadny občan tejto krajiny nemohol vyhovárať, že ju nemá,“ usmieva sa Jozef Banáš.

Knihu Dementi vydal Ikar.

Viac o knihách Jozefa Banáša nájdete na www.jozefbanas.sk.

© Autorské práva vyhradené

3 debata chyba
Viac na túto tému: #knižná novinka #Ikar #Jozef Banáš #Dementi