Mario Puzo - Krstný otec. Kultová kniha v luxusnom vydaní

Nedávno uplynulo 95 rokov od narodenia amerického spisovateľa Maria Puza. Práve vychádzajú jeho slávne mafiánske príbehy v unikátnom luxusnom prevedení s ilustráciami. Trojnásobný priestrel cez všetkých 952 strán.

01.12.2015 07:00
debata
zväčšiť Mario Puzo - Krstný otec, kolekcia. Foto: Ikar
Mario Puzo - Krstný otec, kolekcia Mario Puzo - Krstný otec, kolekcia.

Náboj zavesený na šnúrke slúži ako záložka a môžete ho vložiť do priestrelu. A k tomu tri nesmrteľné príbehy v jednej knihe: Krstný otec + Sicílčan + Corleone.

Krstný otec. Sicílčan. Corleone.

Tri kultové diela, ktoré boli mnohokrát sfilmované, teraz vyšli ako unikátna luxusná a ilustrovaná edícia 3 v 1.

Krstný otec Maria Puza a jeho hlavný hrdina don Corleone patrí už vyše 40 rokov ku kultovým dielam a postavám svetovej literatúry.

Formát knihy je 230×280 mm, nechýba lacetka s nábojom a celý knižný blok prederavený tromi výstrelmi. Puzdro v tvare fľaše s nápisom Tradičný mafiánsky nápoj.

Súčasťou knihy je 50 ilustrovaných fotografií a na každej strane je ruka s červenými čiarami.

Príbeh o krstnom otcovi je už notoricky známy.

História krvavej vojny klanu Vita Corleoneho proti ďalším famíliám v 40.rokoch minulého storočia dokázala zachytiť klasickú mafiu v konkrétnom období a na miestach, kde existuje dodnes.

Rovnakú popularitu a ocenenia si získala aj trojdielna filmová adaptácia tejto „americkej ságy“ newyorského podsvetia, ku ktorej scenáre napísal sám Puzo a réžie sa ujal Francis Ford Coppola. Vo filmoch zažiarili okrem iných Marlon Brando, Diane Keatonová a Al Pacino.

Kniha Krstný otec – Príbehy rodiny Dona Corleoneho je ideálnym hodnotným darčekom pre milovníkov mafiánskych príbehov, ale aj zberateľov jedinečných kníh.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #knižná novinka #Ikar #krstný otec #Mario Puzo