Tom Isbell - Korisť. Omega. Tak volali ten deň. Definitívny koniec

K bestsellerom Hry o život a Labyrint si doma na poličke pridajte novinku Korisť! „Neuveriteľne nadupaná kniha, pri ktorej som sedela od nervozity na okraji stoličky,“ napísala čitateľka Megan na Amazone.

04.12.2015 07:00
debata
Tom Isbell - Korisť Foto: Ikar
Tom Isbell - Korisť Tom Isbell - Korisť

Strhujúce akcie, intenzívna romanca a silné emócie. To je nový dobrodružný triler Korisť od Toma Isbella, ktorý vyštudoval herectvo a pôsobil po boku takých hviezd ako Robert de Niro, Sarah Jessica Parker, či Ed Harris.

Správu som napísal na kamarátovom obstarožnom písacom stroji. Počuli sme síce aj o mobiloch, počítačoch a o akomsi internete, no všetko sa stratilo v elektromagne­tickom poli vybuchujúcich bômb.
Omega. Tak volali ten deň. Definitívny koniec.

V prietrži elektromagnetickej radiácie sa všetko, čo iba vzdialene pripomínalo elektroniku, spieklo na uhoľ. Počítače sa stali predmetom legiend. Väčšina áut zostala nepojazdná. A hoci som zachytil čosi o lietadlách, v živote som nijaké nevidel. Ani som nečakal, že sa to niekedy zmení.
Divé zvieratá nikdy nezabíjajú bezdôvodne.

Jedine človek sa vyžíva v smrti a trápení svojho druhu.

Nová vláda nad vojnou zničenou krajinou vyhlási stanné právo a obyvateľstvo rozdelí do táborov. O dvadsať rokov nato skupinka bažantov, ako ich označujú, zisťuje, že svet je iný, než im tvrdili. Poznačení radiáciou putujú do záchytných táborov, kde z nich vychovávajú korisť, nevyhnutnú súčasť každého lovu. Jedinou nádejou je útek do susednej krajiny, lenže lovci pozorne sledujú stopu. Utečenci bojujú za lepšiu budúcnosť a čelia nielen sadistickým chúťkam svojich nepriateľov, ale aj vnútorným výzvam na ceste k osobnej zrelosti.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #knižná novinka #Ikar #Tom Isbell #Korisť