Michael Hjorth, Hans Rosenfeldt - Učeň. Kto brutálne vraždí mladé ženy?!

Druhý zo série príbehov o Sebastianovi Bergmanovi, svojráznom policajnom psychológovi. Prvý diel mal názov Temné tajomstvá, teraz je tu Učeň. Vo Švédsku sa séria autorskej dvojice Michael Hjorth, Hans Rosenfeldt rýchlo dostala na zoznam bestsellerov a odvtedy knihy vydali v dvoch desiatkach krajín. Podľa kníh vznikol aj úspešný televízny seriál.

05.02.2016 07:00
debata

V novinke UČEŇ sa opäť stretávame s policajným psychológom Sebastianom Bergmanom, ktorý sa dozvie, že má dospelú dcéru. Po prvý raz, odkedy mu cunami vzalo manželku Lily a dcéru Sabine, cíti, že by mohol získať spriaznenú dušu. Trápi ho len jediné – má jej prezradiť, že je jej biologický otec, alebo si to radšej nechá pre seba?

Pozrite si BOOKtrailer k novinke Učeň:

Situácia sa skomplikuje, keď Sebastian zistí, že Vanja je kriminálna policajtka a už spolu pracovali na prípade vraždy Rogera Erikssona, počas ktorého si Sebastian Vanju dosť znepriatelil.

Michael Hjorth, Hans Rosenfeldt - Učeň Foto: Ikar
Michael Hjorth, Hans Rosenfeldt - Učeň Michael Hjorth, Hans Rosenfeldt - Učeň

Týždne ju sleduje z bezpečnej vzdialenosti, no ukáže sa, že jediný spôsob, ako sa k nej skutočne priblížiť, je ocitnúť sa s ňou opäť v jednom vyšetrovacom tíme. Ten práve pracuje na sérii brutálnych vrážd žien, až do najmenšieho detailu pripomínajúcich tie spáchané Edwardom Hindem, ktorého Sebastian pred mnohými rokmi dostal za mreže. Hinde je však stále vo väzení, čo znamená, že má napodobniteľa.

Keďže Sebastian je najväčším expertom na sériových vrahov, pridáva sa k tímu aj napriek nevôli jeho členov. Medzi nimi a Sebastianom vládne otvorená nevraživosť. Čoskoro sa však dospeje k otrasnému poznaniu, s prípadom je zviazaný oveľa viac, ako si myslel. Všetky obete s ním majú niečo spoločné a jeho dcére tak hrozí reálne nebezpečenstvo.

UČEŇ je prvotriedny severský triler pre milovníkov krimi.

Viac mrazivých príbehov z drsného severu nájdete na www.severskekrimi.sk.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #knižná novinka #Ikar #Michael Hjorth #Hans Rosenfeldt #Učeň