Lars Kepler - Ihrisko. Krvavé miesto, kam by ste sa najradšej nevrátili

Obľúbená autorská dvojica, ktorá tvorí pod pseudonymom Lars Kepler sa po viac než piatich miliónoch predaných výtlačkov o vyšetrovateľovi Joonovi Linnovi predstavuje z inej stránky. Vo svete švédskych trilerov je Ihrisko prekvapujúcou novinkou.

29.06.2016 07:00
debata

Hlavná hrdinka Jasmin vie, že na druhej strane na ľudí čaká nebezpečné miesto, ale najhrozivejšie zo všetkých je – Ihrisko. Krvavé, drsné, brutálne miesto, kam by sa najradšej už nevrátila…no bude musieť.

Pozrite si skvelý TRAILER na Ihrisko:
Lars Kepler - Ihrisko Foto: Ikar
Lars Kepler - Ihrisko Lars Kepler - Ihrisko

Počas nasadenia v Kosove poručíčku Jasmin Pascalovú-Andersonovú postrelili. Na minútu a štyridsať sekúnd sa jej zastavilo srdce.

Preberie sa a je presvedčená, že vie, čo nasleduje po smrti. Tvrdí, že človek sa dostane do hrozného prístavného mesta plného násilia.

Jasmin sa podarí prekonať vojnovú psychózu, opustí armádu a začne v Štokholme nový život. Porodí syna, ktorému dá meno Dante.

O päť rokov pri ťažkej dopravnej nehode Dante utrpí vážne zranenie. Lekári mu môžu zachrániť život iba zložitou operáciou, pri ktorej ho musia napojiť na mimotelový obeh. Jasmin si uvedomuje, že ak posmrtné prístavné mesto naozaj existuje, jej syn sa sám do života nevráti. Preto sa rozhodne, že na druhej strane bude s ním.

Vypočujte si AUDIO úryvok z Ihrisko, číta Vlado Kobielsky:

Lars Kepler je pseudonym spisovateľskej dvojice, ktorú tvoria manželia Alexander Ahndoril a Alexandra Coelho Ahndorilová. Meno Lars si zvolili podľa autora slávnej trilógie Millennium Stiega Larssona a priezvisko podľa významného nemeckého astrológa Johannesa Keplera.

Alexander (1967) študoval na univerzite v Štokholme film, náboženstvo a filozofiu. Dnes je jedným z najslávnejších švédskych spisovateľov.

Alexandra (1966) sa narodila vo švédsko-portugalskej rodine. Venuje sa literárnej kritike a je autorkou viacerých úspešných románov.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #knižná novinka #Ikar #ihrisko #Lars Kepler #severské krimi
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy