Kniha: Deti pracháčov a nebezpečné králiky

Ak sa v telefóne ozve detský hlas odriekavajúci básničku o králikoch, začnite sa báť o život! Mladosť, pochabosť, hovorí sa. Pochabosť sa vymkne kontrole aj v novej knihe švédskej manželskej dvojice, ktorá píše pod pseudonymom Lars Kepler. Do elitnej školy chodia deti pracháčov, ktoré nevedia, čo od dobroty robiť. Ich rodičia však školu sponzorujú, a tak učiteľský zbor nevidí a nepočuje. Ako sa to môže skončiť, zistíte v Keplerovej novinke Lovec králikov.

20.08.2017 05:00
debata
Kepler Lars: Lovec králikov Foto: Ikar
Kepler Lars Lovec králikov Kepler Lars: Lovec králikov

Nekompromisný komisár Joona Linna si vo väzení odpykáva trest za svojvoľný postup pri riešení predošlého prípadu. Jeho kolegyňa Saga Bauerová, komisárka švédskej bezpečnostnej služby na boj proti terorizmu, spolupracuje na vyšetrovaní vraždy švédskeho ministra zahraničných vecí. Zločin sa stal v Štokholme za mimoriadne kompromitujúcich okolností. Najväčším problémom polície však nie je iba hroziaci škandál, ale zistenie, že kriminalisti majú dočinenia so zvláštnym typom sériového vraha. Saga Bauerová je presvedčená, že pri pátraní po ňom sa nezaobídu bez Linnových skúseností.

Stredobodom strhujúceho deja sa nechtiac stáva televízna kuchárska hviezda Rex Müller, a to v čase, keď sa konečne chystá na dovolenku so synom Sammym. Pokojné týždne sa zmenia na boj o holý život. Joona Linna so Sagou Bauerovou musia spolupracovať tajne. Vedia, že vraha treba zastaviť čo najskôr, lebo obetí pribúda. Lovec králikov surovo, krvavo, bez najmenších zábran, pomstychtivo a neústupne kráča za svojím zvráteným cieľom.

Nič sa však nemuselo stať, keby pár mladíkov v prestížnej škole pred tridsiatimi rokmi surovo hromadne neznásilnilo mladú ženu Grace. Dievčina bola zamilovaná práve do budúceho kuchára Rexa Müllera. Grace si celé roky myslela, že aj on bol medzi násilníkmi. Po znásilnení sa Grace narodilo dieťa. Mladá matka však z traumy mala vážne psychické problémy. Až po rokoch svojmu dospelému synovi povedala, čo sa stalo. Kto je otcom Gracinho syna? Zavraždili ministra zahraničných vecí teroristi alebo je všetko inak? Zistia Saga s Joonom pravdu?

A čo vlastne znamená tajomný názov Lovec králikov? Skúsenému čitateľovi detektívok sa zdá, že kapitoly by mohli mať rýchlejší spád, pretože už tuší, ako to celé mohlo byť. Napriek tomu Lars Kepler vytvoril ďalšiu surovú a temnú severskú detektívku, ktoré majú čitatelia po celom svete tak radi.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #kniha #Lars Kepler #Lovec králikov