Fedor Malík a kol.: Abecedarium vini

Päť rokov po vydaní Vinárskeho lexikónu prichádza známy slovenský vinár s novým titulom. Abecedarium vini, ktorú zostavil osvedčený kolektív autorov, je kniha podobného zamerania. Jej odborný záber je však širší a dôslednejší.

23.01.2018 05:00
debata
Fedor Malík a kol.: Abecedarium vini
Fedor Malík Abecedarium vini Fedor Malík a kol.: Abecedarium vini

„Abeceda vína“ má v porovnaní s lexikónom dvojnásobný rozsah autorských hárkov, prináša dupľovaný počet nových i prepracovaných hesiel a je ilustrovaná štyrmi stovakmi obrázkov, schém, grafov a chemických vzorcov.

Osvedčený kolektív autorov, ktorý spracoval heslá zo širokej vinohradnícko-vinárskej problematiky – dvoch Malíkovcov, Kataríny Furdíkovej a Tibora Rumana – sa rozšíril o Petra Cpina. „Sme presvedčení, že naše spoločné dielo bude nielen podnetným čítaním, ale stane sa aj studnicou ponaučenia. Dúfame, že kniha sa vám i vašim priateľom bude páčiť a siahnete po nej vždy, keď na množiace sa otázky o víne nebudete vedieť nájsť uspokojivú odpoveď,“ píšu zostavovatelia v úvode knižky.

Profesor Fedor Malík (1945) je popredný slovenský enológ, vinár, pedagóg a spisovateľ. Je autorom radu knižiek o vinárskej problematike.

Fedor Malík a syn

debata chyba
Viac na túto tému: #knižná novinka #Fedor Malík #vinárstvo #Abecedarium vini
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy