Dušan Čaplovič, Miloslav Čaplovič: Osmičky v našich dejinách

08.07.2018 00:00

Významných dejinných udalostí v našej bohatej minulosti v rokoch spájajúcich sa s číslom osem je naozaj veľa. Tie najdôležitejšie už dávnejšie v knižnej forme spracoval historik a archeológ, tiež niekdajší politik Dušan Čaplovič (1946).

S odstupom dvoch desaťročí sa k magickým osmičkám slovenskej histórie vrátil, aby svoje texty obohatil, doplnil a rozšíril. A tak máme k dispozícii druhé, podstatne prepracovanejšie a bohatšie dielo. Tentoraz je kniha napísaná v spolupráci so synom, historikom Miloslavom Čaplovičom (1971), ktorý sa špecializuje na vojenské dejiny Slovenska a je riaditeľom Vojenského historického ústavu.

V ôsmich kapitolách autori popisujú kľúčové javy a udalosti v dejinách slovenského národa, ktorý postupnými krokmi a po veľmi kľukatej ceste kráčal k štátnosti. Publikácia potvrdzuje autorskú erudíciu, znalosť dejín a prehľad. Kniha je príťažlivá aj bohatým grafickým spracovaním.

Perfekt

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#knižná novinka #Dušan Čaplovič #Miloslav Čaplovič
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku