Poézia Milana Rúfusa v krojoch. Kniha, z ktorej vyžaruje vznešenosť i krása

Pri príležitosti nedožitých 90.narodenín slovenského básnika Milana Rúfusa vyšla jedinečná kniha, ktorá je radosťou pre ducha i oči.

21.11.2018 07:00
Poézia v krojoch/Kroje v poézii Foto:
Predstavenie knihy Poézia v krojoch/Kroje v poézii.
debata
Poézia v krojoch/Kroje v poézii Foto: IKAR
Poézia v krojoch/Kroje v poézii Poézia v krojoch/Kroje v poézii

Kniha s názvom Poézia v krojoch/Kroje v poézii vychádza v limitovanom náklade a v originálnej grafickej podobe.

Do života ju uviedli viaceré známe osobnosti, ako šéf Lúčnice Marián Turner, hudobná skladateľka Ľubica Čekovská, herec a recitátor Štefan Bučko, rímskokatolícky kňaz Ján Sucháň, či Magda Rúfusová, manželka ikonického poeta.

„Kniha ponúka slovenské kroje na nadčasových umeleckých fotografiách a poéziu, ktorá nikdy nezostarne. Táto exkluzívna publikácia je oslavou génia slovenského ľudu a umeleckého nadania básnika Milana Rúfusa,“ povedala Gabriela Belopotocká z vydavateľstva I­kar.

Pozrite si reportáž z uvedenia knihy

"Milan bol ideálny človek, ktorý nepodľahol nijakým vetrom a žil svoj život. Som šťastná, že som život mohla prežiť práve po boku tohto muža,” zaspomínala si Magdaléna Rúfusová.

Štefan Bučko a Magdaléna Rúfusová na krste... Foto: Dušan Kittler/IKAR
Poézia v krojoch/Kroje v poézii, Štefan Bučko, Magdaléna Rúfusová Štefan Bučko a Magdaléna Rúfusová na krste knihy Poézia v krojoch/Kroje v poézii.

Autorom fotografií je známy slovenský fotograf Peter Brenkus, ktorého vášňou je fotografovanie tanca, aktérov vážnej hudby a folklóru. Jeho fotografie si doslova vychutnáte a sila jeho umeleckej výpovede je geniálne umocnená krásnymi veršami o pravde, kráse, domove a láske.

Kniha Poézia v krojoch / Kroje v poézii zahŕňa nadväzuje na obrazovú publikáciu Odetí do krásy, ktorá vyšla v júni tohto roku a stala sa slovenským bestsellerom. Ponúkla viac ako sto krojových variácií na 945 farebných fotografiách ľudovej kultúry z 19 svojráznych oblastí Slovenska.

Viac nádherných publikácií nájdete na www.luxusnakniznica.sk.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #knižná novinka #Ikar #Milan Rúfus