Michal Stehlík, Rudolf Chmel ed.: Moje Československo

25.11.2018 05:00

Kniha necháva prehovoriť dvadsaťdva autorov zo Slovenska a Čiech v akomsi ohliadnutí za Československom. Ide o pohľady odborné – historické či umenovedné, literárne alebo skutočne čisto osobné.

Pre českého čitateľa bola zvolená mierna prevaha slovenských osobností – historici, politička, nakladateľ, spisovateľ, filozof i výtvarník, medzi českými osobnosťami nechyba niekdajší vrcholný aktívny politik, historici či spisovateľka.

Koncept Československa si v roku 2018 pripomína sté výročie – texty v knihe Moje Československo sa naň snažia nazerať z mnohých originálnych uhlov. Editormi knihy publikácie sú český historik a slovakista Michal Stehlík (1976), ktorý pôsobí na Univerzite Karlovej v Prahe, a slovenský literárny vedec, diplomat a politik Rudolf Chmel (1939).

(česky)

Vydáva Academia – Národní muzeum

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Rudolf Chmel #Michal Stehlík #knižné tipy
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku