Zosnulého Pavla Dvořáka si pripomenie aj RTVS

21.12.2018 12:19
Pavel Dvorak,historik,Budmerice,byvanie
Historik Pavel Dvořák zomrel vo veku 81 rokov. Autor:

Verejnoprávny RTVS so zármutkom prijal správu o úmrtí historika, spisovateľa a neúnavného popularizátora slovenskej histórie Pavla Dvořáka. Jeho výraznú osobnosť si pripomenie vo svojom televíznom aj rozhlasovom vysielaní.

S verejnoprávnou televíziou spolupracoval Dvořák vyše 40 rokov a za ten čas vytvoril viac ako 150 unikátnych diel. V archíve Slovenského rozhlasu je takmer stovka relácií, pod ktoré sa autorsky podpísal.

Dvojka v piatok o 16.45 h zaradila do programu reláciu Hľadanie príbehu a o 20.10 h talkshow Anjeli strážni. Rádio Devín odvysiela v sobotu (22. 12.) o 15. hodine jednu časť z obľúbeného cyklu Príbehy vitrín, na ktorej Dvořák spolupracoval s Ladislavom Chudíkom. Hovoril o knihe Jána Tibenského Poctivá obec budmerická.

V nedeľu (23. 12.) o 18. hodine prinesie reprízu profilového rozhovoru s Dvořákom v relácii Mariana Luckého z roku 2008 Útrapy z rozumu. Od 24. do 28. decembra od 6.30 h uvedie čítanie na pokračovanie z jeho populárnej historickej série Stopy dávnej minulosti.

Rádio Regina Západ si na oduševneného popularizátora histórie zaspomína v piatkovom vysielaní po 15. hodine.

VIDEO: Pavel Dvořák v TV Pravda – v ankete osobností 4. decembra 2018 odpovedal, kto je podľa neho najväčší Slovák…

Páči sa Vám tento článok? Prosíme podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#úmrtie #RTVS #Pavel Dvořák
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku