Miro Kocúr: Keď naivita vyhráva

18.04.2019 05:00

Môže sa stať kresťanská viera pevným kompasom v súčasných životných a spoločenských dilemách?

Miro Kocúr: Keď naivita vyhráva
Miro Kocúr: Keď naivita vyhráva

Nepôsobí táto otázka ako anachronizmus? Slovenský teológ vstupuje vo svojej eseji do otvoreného dialógu so svojimi čitateľmi. Jeho skica je intímnou spoveďou či meditáciou o životných prechodových rituáloch veriaceho kresťana na ceste životom – od krstu až po posledné pomazanie.

Autor uvažuje o tom, ako naša pokrivená a zle pochopená viera ohrozuje súčasný svet a zároveň hľadá cestu, ako by sa kresťanská viera mohla stať zdrojom našej individuálnej i spoločenskej obnovy. Výzvy doby, v ktorej žijeme, môžeme prijať a využiť aj ako príležitosť na hľadanie nových riešení. Ich zdrojom môže byť prekvapivo práve kresťanská tradícia a budúcnosti otvorená osobná viera.

Teológ, publicista a pedagóg Miro Kocúr (1969) vyštudoval teológiu na Univerzite Komenského Bratislava, študoval aj na Biblickom inštitúte v Ríme, Hebrejskej univerzite v Jeruzaleme a na Gregoriánskej univerzite v Ríme. Prednášal o. i. na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Z kňazstva odišiel v roku 2003.

Kalligram/Absynt

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#knižná novinka #kresťanstvo #Absynt/Kalligram #Miro Kocúr
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku