Slovenčina ako liek

, 12.11.2019 07:00

Slovenčina ako liek od autorky Miloty Halákovej, Maríny Kšiňanovej a Janky Bábelovej je veselá učebnica slovenčiny pre zahraničných študentov nielen z odboru medicíny.

Slovenčina ako liek je učebnica pre študentov...
Slovenčina ako liek je učebnica pre študentov zameraná na výučbu slovenčiny Autor: UK Veda

Učebnica prezentuje gramatiku prostredníctvom situácií, v ktorých je možné daný gramatický jav využiť. Didakticko- konverzačný materiál je založený na postupnej gradácii gramatických javov.

Hlavnou postavou tejto veselej učebnice slovenčiny je zahraničná študentka Anne zobrazená formou piktogramu. Táto fiktívna postava symbolicky predstavuje akéhokoľvek zahraničného študenta, ktorý sa zoznamuje s novým jazykovo-kultúrnym priestorom.

Anne v jednotlivých kapitolách prežíva podobné situácie ako študenti, konfrontuje svoje postoje a názory s prežitými skúsenosťami študentov, čím ich nabáda ku komunikácii.

Študentka medicíny Anne užíva liek vo forme farebných infúzií, ktoré tematicky vyjadrujú rozmanitosť nadobudnutej slovnej zásoby. Tým liekom je slovenčina, ktorá sa takto stáva liekom na prežitie a ľahšiu adaptáciu študenta v novom prostredí.

Učebnica je primárne zameraná na výučbu slovenčiny zahraničných študentov medicíny, no uplatní sa aj pri výučbe študentov z iných odborov a cudzincov vôbec.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#knižné tipy #kniha
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku