Michaela Duffková: Zápisník alkoholičky

07.02.2020 05:00

Posledný pohárik... dnes už po piaty raz. Kniha podľa blogu, ktorý získal cenu Magnesia Litera.

Mladá matka prelomila mlčanie už ako blogerka, keď sa rozhodla otvorene prehovoriť o svojej závislosti od alkoholu i o zložitej liečbe. Jej úprimná knižná spoveď objasňuje, prečo je také ťažké priznať si problém s pitím. Prečo nie je prekážkou závislosti ani malé dieťa? Čo autorke poslúžilo ako motivácia ku liečbe a ako vyzeral prvý rok po liečení?

Michaela Duffková je mladá matka, ktorá sa rozhodla otvorenie prehovoriť o svojej závislosti na alkohole i o zložitej liečbe. Chcete vedieť, prečo je také ťažké priznať si problém s pitím? Prečo nie je prekážkou závislosti ani malé dieťa? Čo bolo pre autorku motiváciou k liečbe a ako vyzeral prvý rok po nej? Všetky odpovede prináša otvorená a priama spoveď abstinujúcej alkoholičky. Úprímne zdieľaná skúsenosť o páde doslova na dno vzbudila veľký záujem verejnosti, Michaela získala za svoj blok cenu Magnesia Litera a začala o závislosti verejně prednášať. Dnes sa venuje svojmu vysnenému projektu – centru pre prevenciu a liečbu závislosti na alkohole.

Motto

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Michaela Duffková #knižné tipy
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku