Vzniká Čitáreň Lajosa Grendela

10.02.2020 13:00
Lajos Grendel
Spisovateľ Lajos Grendel (1948 - 2018) Autor:

O čosi viac ako rok po smrti spisovateľa Lajosa Grendela sa v Slovenskom národnom múzeu – Múzeu kultúry Maďarov na Slovensku otvára Čitáreň Lajosa Grendela.

Vďaka rodine väčšiu časť pozostalosti – celé duchovné dedičstvo Lajosa Grendela, spracujú odborníci. Vytvára sa zároveň viacjazyčná spoločenskovedná knižnica, ktorej cieľom je svojou kvalitnou ponukou osloviť intelektuálne a študentské vrstvy hlavného mesta. Vedeckých pracovníkov a návštevníkov tu očakáva príjemná čitáreň s moderným skenerom na digitalizáciu textov.

Otvorenie čitárne sa konalo 10. februára 2020 v SNM – Múzeu kultúry Maďarov na Slovensku v Bratislave na Žižkovej ulici č. 18. Budú sa premietať filmy, v ktorých autor hovorí o svojich názoroch na literatúru, Maďaroch na Slovensku, otázkach Slovákov a Maďarov, o rodnom meste Levice a významných udalostiach svojho života.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Múzeum kultúry Maďarov na Slovensku #maďarská literatúra na Slovensku #Lajos Grendel #Kalligram
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku