Po Dúbravke bude jazdiť knižný kuriér

17.04.2020 05:00
bibliorespirator
Pracovníci knižnice v bratislavskej Dúbravke sa dajú inšpirovať bibliorespirátorom. Autor:

Po bratislavskej Dúbravke bude jazdiť knižný kuriér. Jeho úlohou bude doviezť čitateľom knihy, ktoré si online či telefonicky vypožičajú z miestnej knižnice.

"Naši čitatelia si v špeciálnom režime môžu požičať knihy z oddelenia beletrie a detskej literatúry, približuje vedúci oddelenia kultúry v Dúbravke Ľubo Navrátil. Na oddelení odbornej literatúry pokračuje revízia knižného fondu, ktorej sa pracovníci knižnice venovali od začiatku núteného zatvorenia knižnice v dôsledku pandémie nového koronavírusu.

Čitatelia, ktorí využijú novú službu, si v jednom balíku môžu požičať až päť kníh. „Knihovníčky následne pripravia hygienicky zabalený, zalepený balíček, ktorý do troch pracovných dní doručí na adresu knižný kuriér. Bežná výpožičná doba je predĺžená a požičané knihy sa budú vracať podľa pokynov knižnice alebo po odznení epidémie koronavírusu,“ priblížil Navrátil.

V Dúbravke kedysi pôsobilo až päť verejných knižníc. Zmena prišla po Nežnej revolúcii, vznikla centrálna Dúbravská knižnica na Sekurisovej ulici. S vyše 50.000 knižných titulov je najväčšou v štvrtom bratislavskom okrese.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#online kultúra #knižnica #knihy
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku