Knihovníci rozdali knihy seniorom a deťom, zriadili poličky na staniciach

Knihy z Oravskej knižnice Antona Habovštiaka v Dolnom Kubíne si našli svojich nových majiteľov. Prostredníctvom projektu pod názvom Daruj knihe nový domov rozdali knihovníci viac ako 100 publikácií seniorom domove sociálnych služieb i mamám s deťmi v dočasnom bývaní.

03.01.2021 10:11
debata

Ďalšie knihy môžu čítať cestujúci na staniciach na Orave v rámci aktivity Na ceste. Informovala o tom Zdenka Prílepková z dolnokubínskej knižnice.

„Oravská knižnica ešte v decembri 2020 rozdala viac ako 100 krásnych kníh, ktoré darovali čitatelia a zamestnanci knižnice. Z knižných balíčkov sa tak mohli tešiť seniori v dolnokubínskom zariadení opatrovateľskej služby, klienti domova sociálnych služieb a mamičky s deťmi zo zariadenia dočasného bývania,“ načrtla Prílepková.

Tímu knihovníkov z dolnokubínskej knižnice sa podľa nej pred Vianocami podarilo zrealizovať i ďalší projekt Na ceste, ktorý pripravili v spolupráci so Železnicami Slovenskej republiky, dopravcom a mestom Dolný Kubín. „Na tri autobusové a päť železničných staníc na Orave a do nocľahárne v Dolnom Kubíne umiestnili knižné police – staničné knižnice, ktoré naplnili vyradenými, ale stále zaujímavými knihami rôznych žánrov pre rôzne kategórie čitateľov,“ priblížila. Knihy nájdu malí aj veľkí cestujúci, ktorí čakajú na vlak či autobus, na staniciach v Dolnom Kubíne, Kraľovanoch, Párnici, Oravskom Podzámku, Trstenej a Námestove.

„Projekt Daruj knihe nový domov vznikol z jednoduchého dôvodu. Knižnica a jej zamestnanci nechceli, aby knihy smútili v sklade bez nádeje, že si ich ešte niekto prečíta. A napokon, chceli aj to najdôležitejšie, a to poskytnúť knihy ďalším čitateľom a podporiť tak záľubu v čítaní kníh,“ dodala Prílepková.
debata chyba
Viac na túto tému: #Orava #knižnica