Oravská knižnica vyhlásila súťaž o najlepšiu knihu regiónu

Oravská knižnica Antona Habovštiaka v Dolnom Kubíne vyhlásila 13. ročník súťaže Kniha Oravy. Súťažiť môžu knihy vydané v roku 2020 a späté s regiónom tematicky alebo osobou autora textovej či obrazovej časti.

16.02.2021 06:00
debata

Informovala o tom Zdenka Prílepková z Oravskej knižnice.

„Môžu to byť tlačené knihy, graficky a knihársky spracované do formy zväzku viazanej alebo brožovanej publikácie, tvoriace myšlienkový a výtvarný celok. Dôležité je, aby bolo knihe pridelené číslo ISBN. Knihy môžu obsahovať výlučne text, alebo môže ísť o obrazovú publikáciu či text kombinovaný s obrazovou časťou,“ vysvetlila.

Knihy do súťaže môžu nominovať čitatelia, ale tiež samotní autori, zostavovatelia, redaktori, vydavatelia, kníhkupci a distribútori kníh. Nominačný list je potrebné doručiť osobne, poštou alebo e-mailom na adresu knižnice do 27. februára.

Hlasovanie sa uskutoční od 2. marca do 11. apríla. „Za naj knihu môžno hlasovať formou hlasovacieho lístka. To, ktorá kniha sa stala Knihou Oravy 2021, sa dozvieme 23. apríla, keď knižnica ocení nielen autorov víťazných publikácií, ale aj troch hlasujúcich čitateľov,“ dodala Prílepková.

Súťaž Kniha Oravy je súčasťou veľkej knižnej súťaže Žilinského kraja. Prvé tri najúspešnejšie knihy budú prezentovať na spoločnej putovnej výstave regionálnych knižníc v rámci kraja. Za uplynulých 12 rokov o titul naj knihy Oravy súťažilo 283 publikácií.

debata chyba
Viac na túto tému: #súťaž #Orava #Kniha Oravy #Oravská knižnica
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy