Táňa Keleová-Vasilková - Nikdy. Autorka sa blíži k miliónu predaných kníh

Najobľúbenejšia slovenská autorka Táňa Keleová-Vasilková prichádza s novinkou Nikdy, ktorá je podľa prvých ohlasov najlepšou knihou za posledné obdobie. Vasilková sa blíži k miliónu predaných kníh, čo sa doposiaľ žiadnemu slovenskému autorovi nepodarilo a touto novinkou môže magický milión zlomiť.

30.03.2012 07:00
debata

Ide o príbeh popretkávaný láskou, vierou v samu seba, priateľstvom. V knihe je všetko, čo napĺňa náš život…

Po dvadsiatich rokoch spoločného života Peter jedného krásneho nedeľného rána Katke oznámi, že miluje inú. Zbalí si veci – a je preč. Spolu s ním láska, v ktorú Katka verila, spoločné sny, plány, budúcnosť.

„Nikdy som si nepomyslela, že sa mi to stane. Naozaj nie… a pritom som mohla. Dialo sa to v mojom okolí, prežívali to moje známe, známe mojich známych… Vždy som bola nabrúsená a smutná zároveň… protichodné pocity, ktoré vo mne vytvárali, na počudovanie, zvláštnu harmonickú jednotu. Nabrúsená na mužov, ničiteľov lásky, arogantných a bezohľadných kazisvetov, a smutná pre ženy, ktoré zostávali opustené. A zarmútená z toho, ako si ľudia vedia kašľať život… nepochopiteľne a trestuhodne – a aj z toho, že prestali veriť v silu lásky. Ja som v ňu vždy verila…“

Katka zrazu stála v troskách dlhoročného vzťahu a nevedela, ako to má povedať Liv, sedemnásťročnej dcére, ktorá otca miluje. A ako má vôbec žiť? Dokáže to? Prehltne bolesť a zradu?

Táňa Keleová-Vasilková - Nikdy Foto: Ikar
Táňa Keleová-Vasilková - Nikdy Táňa Keleová-Vasilková - Nikdy

Stalo sa to zo sekundy na sekundu. Jeden okamih bolo všetko tak, ako má byť… a potom stačilo zopár slov a môj svet sa zrútil ako domček z karát. Moje šťastie zaliala prívalová vlna s obrovskou ničivou silou a ja som sedela za stolom v kuchyni náhle mokrá, stratená a dezorientovaná… Prečo? Čo som urobila zle? bola moja prvá myšlienka…

Zo začiatku sa to zdalo nemožné, no ako plynie čas a Katka si rekapituluje život, manželstvo, zisťuje, že… Nebudeme prezrádzať. Zvyšok sa dozviete z novinky Nikdy, ktorou Keleová-Vasilková dokazuje dominanciu medzi ženami, autorkami na Slovensku.

debata chyba