Moje vražedné vnútorné dieťa. Zavraždil som, vydieral...ale iba mafiánov

Moje vražedné vnútorné dieťa je opäť veľmi mnohovrstevná kniha a vyniká najmä jedinečný spôsob, akým je napísaná. Ľahký a príjemný štýl, humorný, zaujímavý príbeh. Áno, miestami pritiahnutý za vlasy, menej reálny, ale stále pobaví...a prečo nie?

01.12.2022 07:00
debata
Karsten Dusse - Moje vražedné vnútorné dieťa. Foto: IKAR
Karsten Dusse, Moje vražedné vnútorné dieťa Karsten Dusse - Moje vražedné vnútorné dieťa.

Život musíme brať aj z nadhľadu, s úsmevom a prižmúrením očí.

Björn Diemel si polepšil a za všetko vďačí kurzu sústredenosti. Niekdajší „diablov“ advokát má konečne viac času na dcéru a aj jeho hádky s manželkou prebiehajú akosi láskavejšie. Nečudo, keď sa človek stane vodcom nie jedného, ale hneď dvoch mafiánskych klanov, predpokladá sa, že má istý nadhľad. Hoci z prchkého Dragana neostalo veľa na spomínanie a ani s druhým uväzneným bosom to nevyzerá ružovo, Björn stále nie je spokojný. Prečo si nedokáže užívať nadobudnutú slobodu a moc? Nervy má neustále na prasknutie a k tomu to ustavičné vraždenie…

Mafiánsky chlebíček je tvrdý ako päsť s boxerom a aby sa Björn stotožnil s novou profesiou, potrebuje pomoc. Jeho mentálny kouč Joshka Breitner vie ako na to. Vďaka príručke Vnútorné vymodlené dieťa Björn zisťuje, že všetky jeho súčasné problémy pramenia v detstve. A že ak chce prijať samého seba, musí najskôr prijať potreby svojho vnútorného dieťaťa. Má však na to dosť odvahy?

Vnútorné dieťa je metafora na vysvetlenie hlbinne psychologických procesov. Vnútorné dieťa je tá časť vášho nevedomia, v ktorej sú uložené duševné zranenia z najvčasnejšieho detstva. Predstavte si dôsledky týchto zranení ako modriny. V každodennom živote tie zranenia vôbec nevnímate. Dokonca ani netušíte, že v sebe zranené vnútorné dieťa máte. Stačí však, aby sa niekto modriny dotkol, a vášmu vnútornému dieťaťu to spôsobí veľkú bolesť. Keďže však ani len neviete o jeho existencii, počujete len plač, a neviete, kto plače.“

Vypočujte si úryvok. Z knihy číta Alfréd Swan:

Výborne je do príbehu Moje vražedné vnútorné dieťa zakomponovaná všímavosť a teória vnútorného dieťaťa, čo dáva impulzy na premýšľanie aj u samotného čitateľa: možno sa vrátite aj vy do detstva, budete pátrať, zamyslíte sa nad niektorými vašimi reakciami, ktoré mohlo spôsobiť to vaše vnútorné dieťa.

Knihu Moje vražedné vnútorné dieťa vydal IKAR zistiť viac

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #knižná novinka #Ikar