Týždeň slovenských knižníc bude aj o hoaxoch a dezinformáciách

Hoaxom, dezinformáciám aj fake news sa bude venovať Týždeň slovenských knižníc 2023 s témou Knižnice, záruka kvalitných informácií. V poradí 24. ročník celoslovenského podujatia sa uskutoční pod tradičným mottom Knižnice pre všetkých 6. až 12 marca.

04.03.2023 12:00
študentka, knihy, knižnica, učenie, úsmev Foto:
Ilustračné foto.
debata

„Cieľom kampane je prostredníctvom početných rôznorodých aktivít pozitívne zviditeľniť knižnice ako významné kultúrne a vzdelávacie inštitúcie s nezastupiteľnou sociálnou funkciou, ktoré aktívne prispievajú k rozvoju znalostnej spoločnosti,“ približujú organizátori. Knižnice 21. storočia podľa nich nadväzujú na svoje historicky overené miesto v spoločnosti. „Zároveň sú modernými inštitúciami s aktívnym vplyvom na spoločenský a kultúrny rozvoj obcí, miest, regiónov i krajov. Flexibilne reagujú na aktuálne potreby používateľov nielen vo fyzických priestoroch knižníc, ale čoraz viac aj prostredníctvom virtuálneho prostredia internetu.“

MK SR, ministerstvo kultury Čítajte viac Galérie a múzeá či knižnice môžu žiadať peniaze na energie

Organizátori ďalej avizujú, že pre knižnice pripravili informačné letáky o dezinformáciách, ktoré môžu ďalej zdieľať so svojimi čitateľmi a šíriť osvetu na tému hoaxov. Pripravená je aj séria rozhovorov s odborníkmi v tejto oblasti, či už psychológov, vedcov, lektorov kritického myslenia, ale aj pedagógov a analytikov spoločenského diania. Rozhovory budú vo forme videa sprístupňovať na svojich sociálnych sieťach počas celého Týždňa slovenských knižníc 2023. Otvorenie bude spojené s odovzdaním ceny Slovenskej asociácie knižníc SAKAČIK niektorej z členských knižníc za jej aktívnu činnosť, respektíve za prípravu významného podujatia alebo uskutočnenia významného činu v roku 2022.

KOŠICE: Dominanty mesta Čítajte viac Košická knižnica pripravila pravidelné besedy s cudzozemcami

Podujatie organizujú Slovenská asociácia knižníc (SAK), Spolok slovenských knihovníkov a knižníc (SSKK) a Verejná knižnica Michala Rešetku v Trenčíne pod záštitou dočasne poverenej ministerky kultúry SR Natálie Milanovej (OĽANO).

Galéria Jabloň v Prievidzi Čítajte viac V Galérii Jabloň v Prievidzi otvorili Bádateľskú knižnicu kniha, žena, čítanie, oddych, úsmev, dievča Čítajte viac Mestská knižnica v Bratislave otvorila burzu kníh
debata chyba
Viac na túto tému: #Týždeň slovenských knižníc
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy