Objavte silu liečivých byliniek. Tipy, rady a 70 receptov!

Bylinkárka a liečiteľka Diana Mozoláková prináša nový pohľad na spracovanie a používanie divokých jedlých bylín.

15.06.2023 07:00
debata
Diana Mozoláková - Liečivá sila divokých byliniek Foto: Príroda
Diana Mozoláková, Liečivá sila divokých byliniek Diana Mozoláková - Liečivá sila divokých byliniek

Vo svojej novej knihe Liečivá sila divokých byliniek nás oboznamuje s ich liečivou silou, magickými účinkami, ale aj s unikátnymi formami ich využitia. Okrem ich spracovania v kuchyni formou zaujímavých receptov, ponúka aj návody na vytvorenie liekov do vašej lekárničky – rôznych tinktúr, macerátov, mastí, či octov. Podľa jej slov je naša príroda jedinečným supermarketom, ktorý ponúka to najlepšie pre naše zdravie a nič za to nepýta. Len prosté poďakovanie…

Pozrite si, ako hovorí o svojej knihe vo videu:

Divoké bylinky mnohí vnímajú ako burinu. Málokto tuší, že ich zelené listy či pestrofarebné kvety obsahujú celú paletu dôležitých vitamínov a minerálov potrebných pre vaše zdravie a celkové zvýšenie životnej energie. Tento praktický sprievodca svetom divokých byliniek vám ponúka základné jedlé druhy, ktoré sa skrývajú aj vo vašom okolí či priamo vo vašich záhradách.

V knihe Liečivá sila divokých byliniek nájdete nielen praktické a chutné recepty, ale aj spôsoby, ako uchovať liečivé a nutričné hodnoty divokých byliniek na neskôr. Tak si aj v zime budete môcť pochutnať na púpavových kaparách či sedmokráskovom me­de.

Nejde o to stať sa odborníkom alebo učiteľom. Stačí začínať v malom, pretože už s poznaním jednej bylinky budete o krok bližšie k zdravšiemu životnému štýlu. Naučte sa pripravovať jedlá a liečiť sa divokými jedlými bylinkami. Prineste divokosť sveta k sebe domov aj k svojim blízkym. Pretože to, čo sa dnes naučíte, môžete zajtra naučiť svoje deti. Prepojte lásku k prírode s domácou stravou a získajte maximálne benefity, ktoré vám bylinky ponúkajú. Veď sú také dostupné a navyše zadarmo!

Knihu Liečivá sila divokých byliniek vydal IKAR zistiť viac

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #knižná novinka #Ikar #liečivé bylinky