Hnutie za správnu hlavu

14.08.2010 07:00

My predstavitelia Hnutia Za Správnu Hlavu (HZSH) protestujeme proti nekalému konkurenčnému činu takzvaných slovenských takzvaných umelcov, ktorí osadili v Bratislave pred Istropolisom bustu expremiéra Fica z laminátu.

Sme presvedčení, že laminát nie je dôstojným materiálom na zhmotnenie takej významnej osobnosti a osadením bola porušená utajená zmluva o stvárňovaní popredných predstaviteľov Slovenska, ktoré pripadá výlučne len umelcom, združeným v HZSH. Na hlavu expremiéra je vhodný jedine mramor, prípadne zlato. Vzhľadom na hospodársku krízu sa prihovárame za mramor, podľa možnosti ťažený v našej vlasti.

V súčasnosti máme roztesaných 365 Ficov, 111 Paškov, 8 Belousovových a jedného Mečiara (objednávka bola stiahnutá). Keďže podľa zmluvy, ktorá sa nesmie zverejniť, nám bola prisľúbená účasť strany Smer vo vláde a z toho plynúce objednávky búst, poprsí a reliéfov, naši umelci usilovne pracovali a teraz môžu ponúknuť súčasnej vláde veľké množstvo umeleckých polotovarov. Na sklade sú: torzá mužské veľké, stredné i malé v počte 476 kusov a 8 stredných torz ženských. Keďže členovia Hnutia Za Správnu Hlavu demokraticky prijali výsledky volieb, sú ochotní mužské hlavy expredstaviteľov urýchlene prerobiť na aktuálne podobizne vlády súčasnej. Taktiež osem ženských torz dokážeme promptne upraviť podľa podoby súčasnej premiérky, ktorej by podľa spravodlivosti však prináležal oveľa vyšší počet spodobení. Aj preto náš ateliér teraz pracuje na proporčnej zmene mužských mramorových torz na ženské.

Nepochybujeme, že každá vláda, ktorá naozaj miluje svoj národ, musí ho zušľachťovať vlastnými podobizňami. Fotografie vyblednú, olejomaľby zhoria, ale poctivý mramor pretrvá veky. Každé mesto nad pätnásťtisíc obyvateľov sa má podľa našej zmluvy s exštátom pýšiť na námestí sochou vládneho činiteľa.

Aby sme v budúcnosti nemuseli zažívať trápne búrania sôch, svedčiace o minimálnej historickej pamäti národa, nami zhotovené sochy sú konštruované s výmennými hlavami. Po zmene vlády sa exhlava jednoducho odšraubuje a nahradí ju hlava aktuálna. Týmto protestom chceme nielen zdôrazniť, že najlepším z najlepších, čo nepochybne naši poprední politici vždy boli, patrí nielen dôstojný materiál, ale aj bezpečný depozit. Vybudovali sme dobre klimatizované kobky, kde sú hlavy expredstaviteľov uskladnené na ďalšie použitie. Ušetrí to štátu nemalé prostriedky do budúcnosti. Deň otvorených dverí nášho depozitu je každú prvú stredu v mesiaci. Návštevníci môžu uvidieť všetkých 365 hláv expremiéra, trpezlivo čakajúcich na svoje opätovné použitie.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku