Na bicykloch hľadajú kultúrne zaujímavosti

26.08.2010 06:00
Účastníci cyklo-kultúrnej trasy Bratislava –...
Účastníci cyklo-kultúrnej trasy Bratislava – Košice vyrazili na cestu v nedeľu 22. augusta Autor:

Absolvovať na bicykli trasu z Bratislavy až do Košíc a počas nej mapovať zaujímavosti súvisiace s kultúrou sa rozhodli organizátori a účastníci projektu BAKE. Jazda sa začala v nedeľu v Bratislave a príchod do Košíc je naplánovaný na stredu 1. septembra.

„Pilotnou cyklo-kultúrnou trasou Bratislava – Košice chceme vytvoriť prepojenie medzi dvoma ,hlavnými' mestami a kultúrnymi centrami Slovenska, s dôrazom na možnosti, ktoré ponúka priestor medzi nimi. Počas túry budeme zbierať a zaznamenávať informácie o lokálnych kultúrnych bodoch a iniciatívach, s dôrazom na tie, ktoré na mapách zatiaľ nenájdete,“ informujú organizátori na svojej stránke.

O aké kultúrne body ide? „Účastníci sa v miestach, kde sa zastavia, snažia hľadať niečo, čo je spojené s kultúrou, nemusí to byť len divadlo alebo výstava, môžu to byť aj kultúrne pamiatky, zaujímavé budovy a podobne,“ vysvetlila hovorkyňa projektu Saša Štullerová. K akcii BAKE sa počas jej trvania možno kedykoľvek pripojiť. „K trase sa dá pripojiť počas celej jej cesty, kedykoľvek a kdekoľvek, ľudia, ktorí sa pripoja, môžu ísť aj svojou vlastnou trasou, ale vždy potom treba prísť na dané miesto, dnes to bude Veľký Krtíš,“ dodala Štullerová.

Trasa je rozdelená na denné úseky, žiaden z nich nepresahuje 60 kilometrov. V každom z cieľových miest, kde sa má v daný deň trasa skončiť, našli organizátori aj možnosť ubytovania, väčšinou v kempoch. Preto je dobré vziať so sebou stan a spacák.
Účastníci „zájazdu“ robia k nemu aj fotodokumentáciu, tá by po skončení akcie mala byť súčasťou výstavy. Výsledky projektu zároveň zverejnia na internetovej stránke biketheculture­.eu.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk