Stĺpček: Let's go crazy!

01.03.2011 07:00
Agda Bavi Pain
Agda Bavi Pain Autor:

S takýmto pokrikom sa ešte stále zvykne ohlasovať staručký spevák a princ temnôt Ozzy, ktorý má so šialenosťami a drogovými excesmi svoje skúsenosti. Keby vedel, že v slovenských Crazy shopoch si mohol len donedávna dnes celkom legálne zaspomínať na zlaté časy, možno by zahral nejaký ten koncert aj u nás.

Naši politici sa však tentoraz (celkom neobyčajne) poponáhľali, obchodná inšpekcia vydávala zákazy a napokon aj prezident podpísal novelu zákona rozširujúcu zoznam postihovaných látok o 43 nových. Ich význam je sporný, len čas ukáže, ako na trh opäť preniknú nové chemikálie a pseudodrogy moderných alchymistov, predávané ako suveníry. Ešteže ja dávam prednosť suvenírom na poličke a ani ma netrápia ingrediencie povzbudzujúcich značiek ako Masakrator, Hardcore Fantastic či Češúci hrebeň ani lákavých prípravkov ako Excluzive Kokolino, Glamour alebo Vanilla Sky. Neznámy obsah práškov a preparátov morí našich politikov rovnako ako podozrivé kŕmne múčky. Dnes sa ktoviečo sype ľuďom aj chuderám porážkovým sliepkam, sypalo sa kedysi aj kravám, kým nezošaleli. Najšialenejšie pritom je, že takéto pokútne podnikanie v mnohom pripomína našu politiku. Tiež často netušíme ani po dátume spotreby, čože sme to pred štyrmi rokmi nakúpili.

Svet – a teraz nielen ten tretí – nám veselo šalie ďalej a my za drahé vstupné nadšene tlieskame klaunom prichádzajúcim svojím totálnym nasadením o všetky zmyslové bunky. Veď keď už aj Obyčajní ľudia (celkom neobyčajne) vyvádzajú, vyvstáva otázka, či sa v ich rannom čajíku tiež nelúhoval nejaký ten sponzorský suvenírček. Mimochodom, nekúpite jeden? Na pamiatku.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku