Zomrela rozhlasová režisérka Viola Muránska

24.06.2019 15:54

Vo veku 81 rokov zomrela v nedeľu večer rozhlasová režisérka, dramaturgička a textárka piesní Viola Muránska. Ako agentúru SITA informoval jej vnuk Viktor Muránsky, posledná rozlúčka so zosnulou bude v stredu 26. júna o 15:30 v bratislavskom krematóriu.

Ako píše portál Piešťanské informačné centrum, v rozhlasovej databáze má Viola Muránska, rodáčka z Piešťan, okolo sedemsto položiek. Venovala sa najmä réžiám hier debutujúcich autorov. Okrem početných réžií rozhlasových hier, krátkych dramatických útvarov, napríklad desiatok rozhlasových večerníčkov, sa venovala réžii verejných nahrávok, najmä zábavných programov.

Viola Muránska písala aj javiskové kabaretné pásma a napísala niekoľko hier pre deti. Samostatnou kapitolou jej práce boli piesňové texty spolupracovala najmä so skladateľom Igorom Bázlikom na populárnych pesničkách Heleny Blehárovej, Tatiany Hubinskej, písala texty aj pre Evu Kostolányiovú.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#úmrtie #rozhlas #režisérka
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku