Ponitrianske múzeum prostredníctvom známok vyrozpráva dejiny Nitry

Poštové známky a pečiatky s cyrilo-metodskou tematikou zo zbierky Milana Šajgalíka ponúkne výstava, ktorá bude v Ponitrianskom múzeu v Nitre slávnostne otvorená 4. júla. Podujatie je súčasťou celomestských osláv Nitra, milá Nitra.

30.06.2019 12:00
Milan Šajgalík Foto: ,
Unikátna zbierka Milana Šajgalíka (na snímke) cez grafické vyobrazenia na poštových známkach vyrozpráva príbehy o kniežati Pribinovi, kráľovi Svätoplukovi a Veľkomoravskej ríši.
debata

Ako uviedla PR manažérka múzea Ľubica Packová-Zahradárová, na výstave bude prezentovaná jedinečná filatelistická zbierka, ktorá prostredníctvom poštových známok a pečiatok, doplnených odborným textom, priblíži príbeh o postavení prvého kostola na území Slovenska, či o šírení kresťanstva na našom území. „Výstava Poštové známky a pečiatky vtiahne návštevníkov pútavým spôsobom do známych i menej známych faktov nielen z dejín Nitry,“ pripomenula Packová-Zahradárová.

„Unikátna zbierka Milana Šajgalíka cez grafické vyobrazenia na poštových známkach vyrozpráva príbehy o kniežati Pribinovi, kráľovi Svätoplukovi a Veľkomoravskej ríši. Návštevníkom ukáže aj príchod a činnosť solúnskych bratov Cyrila a Metoda i dejiny nitrianskeho biskupstva,“ doplnila Packová-Zahradárová.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Nitra #výstava #známky
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy