Kaštieľ v Čunove obnovia

Čunovský kaštieľ spolu s priľahlou záhradou a sýpkou prejde komplexnou pamiatkovou obnovou. Rekonštruovať ho ide Bratislavský samosprávny kraj. Z historickej pamiatky bude ekocentrum s nadnárodným významom.

18.01.2021 08:31
kastiel cunovo Foto:
Historický kaštieľ v Čunove v súčasnom stave.
debata

Historický kaštieľ v bratislavskom Čunove sa zmení na ekocentrum s nadnárodným významom. O plánoch s čunovským kaštieľom informuje na svojej webovej stránke Bratislavský samosprávny kraj (BSK).

„Vzácna pamiatka z polovice 18. storočia prejde rekonštrukciou. Cenné architektonické prvky zostanú zachované a veľkolepú stavbu bude možné obdivovať vo svojej pôvodnej kráse,” uvádza BSK a dodáva, že kaštieľ dostane nový zmysel – stane sa unikátnym ekocentrom.

Čunovský kaštieľ spolu s priľahlou záhradou a sýpkou prejde komplexnou pamiatkovou obnovou s dôrazom na zachovanie historicky cenných architektonických prvkov. V ňom vytvorené ekocentrum bude prístupné domácim i zahraničným návštevníkom a účastníkom environmentálno-vzdelávacích programov.

V historickej budove vznikne ekocentrum.... Foto: BBSK
ekocentrum cunovoo V historickej budove vznikne ekocentrum. Vizualizácia
„Ekocentrum bude návštevníkov vzdelávať a posilňovať ich vzťah k prírode. V jeho priestoroch bude aj interaktívna výstava, zameraná na rôzne zložky prírodného dedičstva regiónu,” vysvetľuje BSK a dodáva, že v obnovenom kaštieli sa budú realizovať workshopy, exkurzie, cezhraničné konferencie, turistické atrakcie, semináre či tábory. „Ak všetko pôjde podľa plánu, do vynoveného kaštieľa vás pozveme koncom roka 2022,” uzavrel samosprávny kraj.
debata chyba
Viac na túto tému: #pamiatka