Spustili webovú aplikáciu ku Covid semaforu pre kultúru

Ministerstvo kultúry pripravilo novú internetovú stránku www.kulturnysemafor.sk. Vylepšená webová aplikácia by mala byť rýchlou a šikovnou pomôckou nielen pre organizátorov, ale aj návštevníkov kultúrnych podujatí.

02.06.2021 16:00
žilina, divadlo Foto:
Návštevníci s ochrannými rúškami vstupujú do sály znovuotvorného Mestského divadla v Žiline po uvoľnení opatrení v súvislosti s pandémiou nového koronavírusu.
debata

Ministerstvo zverejnilo kultúrny semafor 28. apríla 2021, dostupný bol odvtedy na webe ministerstva a zároveň na webstránke korona.gov.sk.

Vzhľadom na komplexnosť podmienok kultúrneho semafora, a tiež vzhľadom na to, že sa ním riadi veľké množstvo kultúrnych pracovníkov a pracovníčok i návštevníkov a návštevníčok podujatí, sa MK rozhodlo vypracovať vlastnú webovú aplikáciu, ktorá uľahčí jeho používanie, odôvodnil rezort.

Od novej stránky si sľubuje, že bude užitočnou pomôckou aj pre návštevníkov, ktorí si budú môcť jednoducho a rýchlo vyhľadať aktuálne podmienky pre ľubovoľné kultúrne podujatie či kultúrnu inštitúciu, na ktorej sa plánujú zúčastniť.

„Po vyplnení základných parametrov vygeneruje webová aplikácia používateľovi alebo používateľke aktuálne platné podmienky pre daný okres, stupeň varovania či ostražitosti a podujatie,“ spresnil rezort.

Tvorcami webovej aplikácie sú študenti Viktor Nagy, Andrej Pulc a Damián Fóka, ktorí stoja tiež za tvorbou webovej aplikácie Covid automatu pre šport.

debata chyba
Viac na túto tému: #KUltúrne Podujatie #koronavírus #kultúrna politika #covid semafor
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy