V bratislavskej Dúbravke budú spomínať na Deža Ursinyho

V bratislavskej Dúbravke sa v sobotu (18. 9.) uskutoční štvrtý ročník Spomienky na Deža, multižánrové podujatie venované spevákovi a skladateľovi Dežovi Ursinymu.

18.09.2021 09:00
Dežo Ursiny Foto: ,
Dežo Ursiny zomrel na rakovinu vo veku 47 rokov v máji 1995.
debata

„V parku na Fedákovej ulici sa program začína o 14. h a potrvá až do 22. h,“ informovala mestská časť na webe. Úvod bude patriť pesničkám z muzikálu Neberte nám princeznú, neskôr bude znieť hudobný odkaz Deža Ursinyho v podaní rôznych hudobníkov a umelcov.

„K sprievodným podujatiam patrí výstava a tvorba malých-veľkých umelcov zo Základnej školy Pri kríži, tento rok na tému Neberte nám princeznú, či tvorivé zapojenie sa klientov centra sociálnych služieb Karola Matulaya. Akciu bude sprevádzať aj čítačka textov Deža Ursinyho a Ivana Štrpku,“ doplnila hovorkyňa Dúbravky Lucia Marcinátová.

Dežo Ursiny žil v bratislavskej Dúbravke na Fedákovej ulici od roku 1976 až do konca života v roku 1995. Od roku 2018 stojí v blízkosti jeho bydliska pamätník Listovanie, v tom istom roku sa premiérovo uskutočnila i komunitná hudobno-umelecká akcia Spomienka na Deža, otvorená pre všetkých.

debata chyba
Viac na túto tému: #spevák #Dežo Ursiny
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy